Експерти обговорили протидію туберкульозу

У Києві відбулася дводенна школа адвокації, комунікації та соціальної мобілізації у сфері протидії захворюванню на туберкульоз

У Києві відбулася дводенна школа адвокації, комунікації та соціальної мобілізації у сфері протидії захворюванню на туберкульоз. Її організувала коаліція організацій “Зупинимо туберкульоз разом” за сприяння програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у роботі школи взяли близько 30 представників організацій – членів коаліції з усіх регіонів України.

Учасників ознайомили з сучасною епідемічною ситуацією щодо туберкульозу в Україні та з сучасними міжнародними стратегіями протидії захворюванню. Також відбулися тренінг “Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади − дієвий інструмент громадського контролю діяльності влади у сфері протидії туберкульозу” та ділова гра “Розробка ситуаційного плану адвокації, комунікації та соціальної мобілізації у сфері протидії туберкульозу”.

Учасники школи ухвалили резолюцію. “У поточному році завершується термін дії вже другої поспіль державної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз. На жаль, обидві програми не можна назвати успішними, оскільки в країні все ще має місце неефективна організація профілактики та раннього виявлення туберкульозу й лікування хворих, хронічне недофінансування протитуберкульозних заходів та низький рівень матеріально-технічного забезпечення протитуберкульозних установ, відсутність стовідсоткового контролю за прийомом ліків, відсутність інформаційно-просвітницької роботи з пацієнтами та загальним населенням, висока поширеність ВІЛ, ТБ/ВІЛ інфекції та хіміорезистентного туберкульозу, високий рівень поширеності тяжких випадків у зв’язку з пізнім виявленням захворювання, відсутність стимулу до лікування у пацієнтів, що призводить до значного відсотку перерваного лікування тощо”, – констатували ініціатори резолюції.

“Неурядові організації, що опікуються боротьбою з туберкульозом, висувають сьогодні гасло адвокації, комунікації та соціальної мобілізації як пріоритетний напрямок державної політики у сфері протидії туберкульозу (АКСМ). Вона має на меті: 1) підсилити відданість уряду України та регіональних влад впровадженню політики з контролю над туберкульозом; 2) спричинити зміни та вплинути на знання, сприйняття та досвід щодо туберкульозу у різних груп населення; 3) поєднати зусилля всіх зацікавлених сторін для підсилення участі громади, щоб забезпечити тривалий характер заходів по боротьбі з туберкульозом в Україні”, – заявили учасники школи.

Для досягнення цілі Глобального партнерства “Зупинити туберкульоз” (STOP TB) – виявляти 70% нових випадків захворювання й успішно виліковувати 85% таких випадків – необхідно вийти за межі медичних проблем (удосконалення діагностики, розробка нових ліків і вакцин) і приділити увагу численним соціальним, економічним, правовим та політичним проблемам, які впливають на результати боротьби з туберкульозом. Цьому сприяє система заходів, яка має назву адвокація, комунікація та соціальна мобілізація (АКСМ), спрямованих на покращення надання протитуберкульозної допомоги та забезпечення безперешкодного доступу різних верств населення до отримання відповідних медичних та соціальних послуг, пов’язаних із профілактикою, виявленням та лікуванням туберкульозу.

Контакти: фундація “Громадський рух “Українці проти туберкульозу”, (044) 270 44 52, (044) 273 30 97; stoptb@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: