Експерти обговорили проблему доступу громадян до нормативних актів місцевої влади

У Львові відбулося фокус-групове дослідження реалізації конституційного права громадян на доступ до нормативних актів місцевих державних адміністрацій

У Львові відбулося фокус-групове дослідження реалізації конституційного права громадян на доступ до нормативних актів місцевих державних адміністрацій. Захід організував Інформаційно-правовий центр “Наше право” в межах проекту “Забезпечення права на ознайомлення зі змістом локальних актів” в рамках спільної ініціативи UNITER (“Pact Inc.”), Фонду Східна Європа та програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники Львівської обладміністрації, громадські активісти, адвокати й експерти обговорювали проблеми доступності для громадян актів місцевих органів виконавчої влади, механізми забезпечення реалізації їхнього права на вільне ознайомлення з документами, способи оприлюднення й опублікування актів, зокрема в контексті положень закону “Про доступ до публічної інформації”.

На думку учасників заходу, усі нормативно-правові акти слід неодмінно оприлюднювати, окрім веб-сайтів, і в офіційних друкованих виданнях місцевих адміністрацій. За словами експертів, за відсутності офіційного друкованого видання доречно підписати угоди про висвітлення діяльності відповідних органів із місцевими друкованими виданнями, у яких повністю та вчасно публікувати прийняті нормативні акти.

Учасники дослідження заявили про необхідність регламентувати порядок оприлюднення текстів як прийнятих актів, так і їх проектів на офіційних сайтах адміністрацій. Окремо було звернено увагу на покращення механізмів залучення громадськості до обговорення проектів актів державних адміністрацій із належним і завчасним їх оприлюдненням.

Експерти запропонували забезпечити отримання рішень нормативного характеру через відділи звернень громадян, які могли б за наявності внутрішніх електронних реєстрів безкоштовно надавати за усними зверненнями належно завірені копії актів нормативного характеру. У разі, коли обсяг таких актів є значним (перевищує 10 аркушів) надавати їх пропонувалося за відповідну плату.

Місцевим державним адміністраціям запропоновано ухвалити розпорядження, які б установлювали процедуру та порядок як оприлюднення, так і офіційного опублікування актів нормативного та індивідуального характеру.

Контакти: “Наше право”, (032) 236 70 49, (032) 294 92 63, nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: