Експерти не бачать економічних підстав для підвищення тарифів на тепло

Експерти стверджують, що економічних підстав підвищувати тарифи на теплопостачання сьогодні немає

Економічних підстав підвищувати тарифи на теплопостачання сьогодні немає. Про це 28 січня в Києві заявили учасники експертного круглого столу “Комунальні тарифи: чи стануть послуги якіснішими при підвищенні цін?” Захід провів Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян і Громадянська мережа “Опора” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Микола Расковський, представник Національної комісії державного регулювання у сфері комунальних послуг, поінформував, що Нацкомісія пропонує Кабміну підвищити тарифи з огляду на критичну ситуацію в комунальному тепловому господарстві. За його словами, зараз тарифи покривають лише 70% витрат на виробництво та транспортування теплової енергії. “Буде підвищення згідно з нашими пропозиціями чи ні – це питання політичної волі керівництва держави. Наша справа – правильно порахувати. Я запевняю вас, що ми дотримуємося при розрахунках тарифів головного чинника – економічного обґрунтування тарифів”, – сказав посадовець.

Зі свого боку, Микола Козирев, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян, навів приклади протилежного – марнотратного використання ресурсів у тепловому господарстві. “Комунальники здійснюють розрахунки тарифів на підставі застарілих нормативів витрат тепла. Їх було орієнтовано на більш холодні зими. Ці нормативи затверджували ще 1967 року, і саме їх містить довідник “КТМ 204 Україна 244-94”, який використовують практично всі теплогенеруючі господарства України. Тому ця практика тарифікації завідомо не може бути “економічно обґрунтованою”. Наслідки такої практики – тарифи завищено, споживачі кожного опалювального сезону переплачують значні суми”, – наголосив експерт.

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі “Опора”, проаналізувала практику тарифікації саме теплопостачання в будинки, за що відповідають місцеві органи влади. “Ця практика надання послуг із теплопостачання не уніфікована, у деяких містах не призначено навіть виконавців послуг із теплопостачання, тому гроші за послуги отримують саме теплогенеруючі компанії, які не відповідають за якість послуги, а споживачі опиняються за межами цивільно-правових відносин у цій сфері”, – сказала експерт.

Як відомо, 18 січня Прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна готова піти на диференційоване підвищення тарифів на комунальні послуги для населення заради досягнення компромісу з Міжнародним валютним фондом про відновлення фінансування.

Контакти:
Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян
Микола Козирев
099 553 20 49
knk_247@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: