Експерти: Лібералізація візового режиму з ЄС можлива лише за підтримки громадянського суспільства

Експерти переконані, що до процесу лібералізації візового режиму з ЄС слід залучати організації громадянського суспільства, що може стати спонукою для влади

До процесу лібералізації візового режиму з ЄС слід залучати організації громадянського суспільства, що може стати спонукою для влади. Про це 28 січня в Києві заявили учасники дискусії, яку провела Громадська організація “Європа без бар’єрів” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

На думку керівника “Європи без бар’єрів” Ірини Сушко, для проведення належної адвокаційної кампанії в напрямі безвізового режиму слід підготувати переконливі аргументи для різних цільових аудиторій, від яких залежить прийняття рішень. Зокрема, на її думку, потрібно посилити співпрацю не лише з базовими інституціями ЄС, а й з Міністерствами внутрішніх справ країн ЄС.

Ґеральд Кнаус, президент Європейської ініціативи стабільності (ESI) (провідної європейської неурядової організації, що займається питаннями свободи пересування та скасування віз у Європі), поділився досвідом адвокаційної кампанії, яку провели країни Західних Балкан. Зокрема, він наголосив на важливій ролі громадянського суспільства у процесі візової лібералізації. Крім того, він зауважив: “Українська еліта повинна усвідомити, що безвізовий режим – це політичний процес із чіткими технічними умовами”.
 
Ґеральд Кнаус підтвердив, що після скасування віз для громадян Західних Балкан кількість шукачів притулку збільшилась, а це означає необхідність провести інформаційну кампанію щодо умов набуття відповідного статусу. При цьому, на його думку, головне – це забезпечити належний економічний і політичний рівень розвитку держави.

Більшість учасників дискусії дійшли висновку, що потрібна консолідація зусиль влади та громадянського суспільства.

Результатом дискусії стала домовленість представників провідних організацій посилити фахове висвітлення “візової” тематики у ЗМІ та покращити інформаційні канали для ефективної комунікації з міжнародними партнерами, залучених до кампанії за скасування віз.

Контакти:
Громадська організація “Європа без бар’єрів”
(044) 238 68 43
info.novisa.ewb@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: