Експерти: Електронне врядування дасть змогу громадянам контролювати владу

У Вінниці відбулася конференція “Муніципальні стратегії розвитку електронного врядування в Україні”

Електронне врядування є інструментом, який дозволить значно ефективніше як контролювати надання послуг владою, так і надавати доступ до них самим громадянам. Про це заявив Олег Левченко, виконавчий директор ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”, під час конференції “Муніципальні стратегії розвитку електронного врядування в Україні”, яка пройшла 24 березня у Вінниці. Захід відбувся за підтримки Вінницької міської ради та програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Електронне врядування стандартизує всі процедури у функціонуванні органів влади – як місцевої, так і державної” – сказав Олег Левченко. За його словами, сьогодні спільними зусиллями громадських організацій, Вінницької міської ради й експертів у сфері електронного врядування у Вінниці розробляється Концепція розвитку електронного врядування. Її буде винесено на громадське обговорення й затверджено.

Як зазначив заступник міського голови Володимир Слишинський, упровадження електронного врядування сьогодні є актуальним як ніколи, адже одним з основних завдань теперішнього уряду є максимальне делегування повноважень органам місцевого самоврядування й залучення громадян до участі в управлінні. “Ці речі абсолютно неможливо було б реалізувати, якщо б не було електронної системи врядування містом. І той позитивний досвід і напрацювання, які вже створено Вінницькою міською радою за сприяння Подільської агенції регіонального розвитку та фонду “Відродження”, можна поширювати по всій державі”, – сказав він.

Також Володимир Слишинський зауважив, що саме за допомогою електронного врядування й участі громадян в управлінні різними процесами можна ефективно запобігати корупції. За його словами, коли громадяни можуть контролювати прийняття рішень чиновників, входити до баз даних, це, з одного боку, забезпечує прозорість влади, а з іншого – зменшує можливість корупційних діянь. У Вінницькій міській раді при наданні послуг існують чіткі й жорсткі алгоритми, які не дають можливості чиновникам приймати рішення на свій розсуд.

За словами Софії Голоти, менеджера програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”, на сьогодні в різних містах є досить багато корисних напрацювань у сфері електронного врядування і їх варто поширювати по всій території України. Над розвитком електронного врядування в Україні фонд працює з 2006 року, а починалася ця робота саме з Вінниці. “Ми вже маємо загальне бачення розвитку електронного врядування в Україні, тому я переконана, що впровадження цих реформ на території всієї країни буде мати успіх”, – зазначила Софія Голота.

Крім того, учасники конференції розповіли, що цього року у Вінниці буде впроваджено пілотний проект “Прозоре місто” на основі словацького досвіду. Ця модель електронного врядування дасть мешканцям міста змогу за допомогою комп’ютера та мобільних пристроїв вільно ознайомлюватися з механізмами роботи влади та прийняттям рішень на різних етапах.

Контакти:
ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”
(0432) 69 44 32

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: