Експерти чи популісти: до кого прислухається влада?

Зустріч з такою назвою пройшла 19 грудня в Дніпропетровську у форматі «відкритий простір». Захід було організовано Східноукраїнським представництвом Міжнародного фонду «Відродження» та представництвом Київського діалогу у Дніпропетровській області.

Зустріч з такою назвою пройшла 19 грудня в Дніпропетровську у форматі «відкритий простір». Захід було організовано Східноукраїнським представництвом Міжнародного фонду «Відродження» та представництвом Київського діалогу у Дніпропетровській області.

У «відкритому просторі» взяли участь представники громадських організацій Дніпропетровщини, активісти, представники органів влади, міжнародних фондів, що працюють на території Дніпропетровської області, депутати, робітники Центру міжнародного грантрайтингу.

Учасники заходу висували для обговорення різноманітні теми, від екології до безпеки дорожнього руху. Деякі з них викликали чималий інтерес, наприклад, «Як заробляти, отримуючи задоволення» (мова йшла про антикорупційний міський портал) або «Як боротись з міськими божевільними?». Багато активістів було зацікавлено антикорупційними ініціативами: уникнення стихійної торгівлі і будівництва малих архітектурних форм у неналежних місцях, екологічні проблеми (зокрема, пов’язані з водою), зміна інфраструктуру міста. Особливу увагу громадських лідерів привертала взаємодія з органами влади та підтримка експертів, залучення містян до громадської діяльності, координація громадських діячів та мотивація професійної спільноти до впливу на громадську думку.

«Зустріч була дуже цікавою. Це – платформа для різного напряму спілкування», – каже Тетяна Лампіка, член екологічної Ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, засновник організації «Громадська взаємодія».

На думку Тетяни, «відкритий простір» дозволяє винести непрофільні питання на загальне обговорення і зрозуміти симбіоз тем. Наприклад, екологія може відображатись в освіті, будівництві, транспортній сфері. Обговорення дозволяє розглянути проблему з усіх боків. Питання комплексного характеру допомагають отримати загальну картину. Активістка вважає, що подібні заходи необхідні і повинні мати комплексний характер.

Зоя Красовська, журналіст сайту «depo.ua (Тільки для укропів)», регіональний представник Київського діалогу у Дніпропетровській області, зазначає, що проведення саме у цей час «відкритого простору» у Дніпропетровську для третього сектору було вкрай важливо, бо громадські активісти мали можливість опрацювати ті питання, які їх давно цікавили, а саме взаємодія, координація, створення експертних рад.

«В останній місяць у Дніпропетровську формувались різні експертні середовища, які почали проводити неформальні зустрічі, обговорювали питання впливу на владу, – зазначає Зоя. – Буквально напередодні «відкритого простору» проходило чаювання з мером. Борис Філатов закликав громадські організації формувати спільну платформу, до якої він буде дослухатись».
За словами Зої, результати заходу вже є – на цьому тижні у Чечеловській районній раді учасник «відкритого простору» депутат Кирило Дороленко вніс пропозицію регламенту, аби громадські організації мали право дорадчого голосу. І ця практика може поширюватись по всьому місту.
«У разі консолідації громадських активістів вони можуть впливати на рішення влади різних рівнів», – впевнена Зоя Красовська.

«Я вважаю, що «відкритий простір» був свого роду поштовхом громадським діячам до дій, своєрідним вітром змін», – відмічає керівник Східноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Олена Розсказова. – Ми сподіваємось, що він надасть натхнення на консолідацію зусиль, народження нових проектів та ідей. Адже для цього були усі передумови. У Дніпропетровську дуже сильне громадянське суспільство, яке має великий потенціал».

Контакти: Східноукраїнське представництво МФ «Відродження»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: