Експерт: Закон “Про захист персональних даних” містить низку ризиків

Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, наголошує, що закон “Про захист персональних даних” містить ризики для персональних даних громадян

Закон “Про захист персональних даних” містить ризики для персональних даних громадян. Про це заявив Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За його словами, в Україні дуже поширене внесення у відкриті джерела інформації вразливих персональних даних. “Зайдіть на сайт судових рішень, і ви побачите сотні документів, у яких є інформація про етнічну приналежність обвинувачених. Ця інформація є в документах правоохоронних органів, потім – під час судових засідань. І зауважте: ніхто, навіть суддя, не робить жодних додаткових перевірок цієї інформації”, – цитує Романа Романова “ГолосUA”. На думку експерта, такі дані слід поширювати тільки за згодою їх носія.

Також Роман Романов стурбований тим, що доступ до централізованої бази даних, у яких консолідується інформація про стан здоров’я пацієнтів, має дуже велика кількість чиновників. “Безумовно, розширюється доступ до картки пацієнта кожного медичного закладу. Але, з іншого боку, доступ до цих даних отримують не тільки медичні працівники, які надають медичну допомогу, а і співробітники управлінь охорони здоров’я. Це величезна кількість чиновників, які отримують необмежений доступ до вразливої інформації”, – зазначив експерт.

Третьою проблемою Роман Романов назвав те, що зараз громадяни не мають змоги обмежувати можливості чиновників переносити персональні дані з одного реєстру в інший. “Цей закон дозволяє об’єднувати в подальшому на рівні підзаконних актів будь-які відомчі бази даних в один мегареестр. Фактично особа дає згоду на обробку своїх персональних даних в один реєстр для конкретної мети, але потім вона втрачає будь-який контроль над тим, у які бази даних пізніше потрапить ця інформація”, – сказав експерт.

Контакти:
“Верховенство права”
Роман Романов
(044) 482 03 63
romanov@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: