Експерт: Нове екологічне законодавство посилює вплив громадськості

14 січня 2011 року набув чинності закон України "Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики до 2020 року", ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2010 року. Документ прокоментувала президент Всеукраїнської екологічної громадської організації “Мама-86” Ганна Голубовська-Онісімова  

14 січня 2011 року набув чинності закон України “Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики до 2020 року”, ухвалений Верховною Радою 21 грудня 2010 року. Це означає, що Україна виконала головне зобов’язання в екологічній сфері в межах реалізації Порядку денного Асоціації Україна – ЄС на 2010 рік.

У рамках громадського моніторингу виконання Україною своїх зобов’язань перед ЄС у сфері екологічної політики, який відбувається в межах проекту “Активізація участі екологічних громадських організацій України в розвиткові відносин між Україною та ЄС” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, документ прокоментувала президент Всеукраїнської екологічної громадської організації “Мама-86” Ганна Голубовська-Онісімова.

Вона підкреслила, що Стратегія містить положення, виконання яких дозволить наблизити українську екологічну політику до вимог ЄС. За її словами, міжсекторальне партнерство та залучення зацікавлених сторін, зокрема співпраця з громадськістю, посіли належне місце в інструментах екологічної політики, які необхідно розвивати, у тому числі шляхом постійного діалогу всіх зацікавлених сторін у сфері охорони довкілля.

Експерт зауважила, що держава зобов’язалася сприяти виданню та розповсюдженню щорічної Доповіді громадських екологічних організацій щодо проведення громадської оцінки національної екологічної політики, починаючи з 2011 року, а також суттєво покращити доступ до екологічної інформації, освіти і просвіти.

Робоча група екологічних громадських організацій з екологічної євроінтеграції України “Екоінт” у співпраці з Громадською радою при Міністерстві екології та природних ресурсів і Громадською експертною радою при українській частині Комітету Україна – ЄС планує продовжувати моніторинг цього процесу.

Нагадаємо, що проект закону, розроблений за участі громадськості та науковців, з 2008 року неодноразово повертали на доопрацювання. Громадськість, зокрема Робоча група з екополітики Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів, стежила за процесом обговорення й ухвалення цього документа й неодноразово висловлювала занепокоєння непрозорістю процесу, вимагала доопрацювання та відкритого обговорення законопроекту.

Контакти: Ганна Голубовська-Онісімова, anna@mama-86.org.ua

***

Мета Європейської програми – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: