Експерт: Генплан Херсона вирішує проблеми кількох бізнес-родин

Краєзнавець і архітектор Сергій Дьяченко переконаний, що генеральний план Херсона вирішує не проблеми розвитку міста на найближчі десятиліття, а проблеми кількох бізнес-родин, що проштовхують свої проекти

Генеральний план Херсона вирішує не проблеми розвитку міста на найближчі десятиліття, а проблеми кількох бізнес-родин, що проштовхують свої проекти. Про це 29 квітня на прес-конференції в Херсоні розповів краєзнавець і архітектор Сергій Дьяченко, презентуючи результати моніторингу доступності генпланів. Моніторинг координує ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Сергій Дьяченко розповів, що серед таких бізнес-проектів у Херсоні – створення нового порту (а то й двох), створення торгово-складської та готельно-розважальної зони на об’їзній дорозі міжнародного значення, продаж елітних ділянок у прибережній зоні, яка була поза межею міста, а також декілька дрібних проектів, включно з будівництвом торгово-розважальних комплексів на територіях парків і скверів.

За словами Сергія Дьяченка, навіть будівництво довгоочікуваного моста через залізницю між районами ХБК і Таврійським по вул. Залаегерсег спрямовано не на вирішення транспортних проблем, а на забезпечення максимального завантаження нової величезної торговельної зони, яку склали гіпермаркети “Фабрика” й “Епіцентр”. Він наголосив, що зосередження таких гіпермаркетів в одному районі, та ще й з концентрацією транспортних шляхів створює транспортні проблеми там, де їх нібито намагаються вирішити.

Сергій Дьяченко нагадав, що новий генплан Херсона було затверджено фактично без громадських слухань і широких дискусій, без обговорень у середовищі місцевої архітектурної еліти, і без заздалегідь затвердженого історико-архітектурного опорного плану.

Експерт поінформував, що в генплан також навмисно вводять масштабні, очевидно нездійсненні й непотрібні зміни (наприклад, значне розширення території північніше від селища Текстильників або проекти кількох мостів через Дніпро), за якими губляться незліченні дрібні порушення, заради яких і затверджують цей містобудівний документ.

Сергій Дьяченко наголосив, що при розширенні меж міста за рахунок плавнів (які ніяк не можна вважати міською рекреаційною зеленою зоною, за яку її хочуть видати чиновники через катастрофічну нестачу територій озеленення у місті) слід ураховувати й інтереси сусіднього міста – Цюрупинська. Тобто генеральний план Херсона, межі якого переходять Дніпро, обов’язково повинен включати план Цюрупинська.

При цьому експерт відзначив, що з генеральним планом Херсона можна ознайомитися на сайті міськвиконкому.

Контакти:
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: