Екоініціатива фонду провела конференцію на тему управління відходами в контексті євроінтеграції та відновлення країни

24-25 травня Екологічна Ініціатива фонду «Відродження» (EPAIU) провела свою пʼяту, щорічну конференцію. Дводенне обговорення було присвячене реформі управління відходами. Левова частка доповідей учасників і дискусій стосувалась відходів, які продукує повномасштабна війна і реформуванню системи управління відходами в контексті відновлення і євроінтеграції — процесів, які варто планувати заздалегідь. 

Конференція пройшла за фінансової підтримки Швеції, за сприяння якої фонд уже протягом пʼяти років впроваджує Екологічну Ініціативу. 

Організаційний партнер заходу — громадська організація Zero Waste Lviv, яка входить до інституційної когорти Ініціативи EPAIU і має багаторічний досвід роботи та експертизу в темі поводження з відходами. Організація була заснована 2017 року в часі «сміттєвої кризи» як волонтерська дорадча група Львівської міської ради. Тепер це громадська організація, що працює з темами «місто нуль відходів», роздільний збір та компостування органіки, зменшення використання одноразових речей на користь багаторазових. 

Учасники та учасниці конференції

Зі вступними промовами виступили Олександр Сушко, виконавчий директор фонду «Відродження» та Марія Ліндґрен-Салтанова, заступниця Голови місії Посольство Швеції в Україні. 

Серед спікерів та спікерок конференції — експерти з України та інших європейських країн, аналітики, представники громадянського суспільства, місцевої влади, бізнесу та уряду. Запрошені учасники представили не лише свою візію того, як варто налагоджувати процес реформування в майбутньому, залучаючи громадянське суспільство, але й представили дієві кейси змін, орієнтованих на людину, довкілля і кращі практики країн Європейського Союзу. 

Переглянути запис трансляції конференції можна уже зараз:

Детальніше про її тематичні панелі та представлені тези ми напишемо згодом. 

У рамках цієї дводенної зустрічі також пройшла виставка виробів апсайклінгу.

Крім цього, учасники та спікери конференції мали можливість познайомитись з інфраструктурними об‘єктами системи управління відходами у Львівській області, відвідавши Стрийський полігон ТПВ та майданчик компостування органічних відходів у Бориславі. Обидві локації є прикладом того, як можна впроваджувати довкіллєвоорієнтовані зміни уже зараз, маючи довіру громади та використовуючи досвід країн ЄС. Детальніше про це ми також розповімо незабаром. 

А поки хочемо висловити слова подяки усім, хто долучився до обговорень, коментував трансляції і зацікавився темою. Адже система управління відходами в Україні давно потребує сучасного реформування — враховуючи нові політичні та економічні контексти, реформа має відповідати завданням відновлення і європейської інтеграції України, а її процес охоплювати значно ширші пласти, аніж удосконалення законодавства та інфраструктури. Водночас реформа має стати справою кожної людини, адже успіх значною мірою залежить і від щоденних поведінкових навичок людей та участі громадянського суспільства у її впровадженні. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: