Джордж Сорос перераховує 100 мільйонів доларів країнам Центральної та Східної Європи

Джордж Сорос, мільярдер, інвестор і філантроп, перераховує 100 мільйонів доларів країнам Центральної та Східної Європі з метою полегшення наслідків економічної кризи для бідних верств населення та підтримки громадських організацій регіону.

Сорос розповів про план підтримати згаданий регіон у своєму інтерв’ю Financial Times та висловив заклик до Європейського Союзу збільшити витрати на соціальне забезпечення та протистояти зростаючому політичному екстремізму в регіоні.

“Політичний ризик досягнув критичної межі, зростання шовінізму, ксенофобії є дедалі все більш очевидним”, — зауважив Джордж Сорос, посилаючись на заяви екстремістських груп, що були зроблені напередодні виборів у Європарламент, включаючи Джоббик (Jobbik) в Угорщині, Словацьку Національну Партію та Румунську партію Greater Romania Party.

“ЄС має робити більше для того, щоб запровадити підтримку, зокрема фінансову. Програми Міжнародного валютного фонду, які працюють в Угорщині, Україні, Латвії та п’ятьох інших країнах, досить жорстко скорочують бюджетування. Дотримуючись своїх цінностей, Євросоюз повинен зміцнити підтримку”, — наголосив Сорос.


Бізнесмен угорського походження, який надав вже понад 3 мільярдів доларів країнам регіону після повалення комунізму, спонукає Брюссель не тільки не обмежувати свою допомогу членам ЄС, таким, як Польща, а й підтримувати країни, що не входять до Євросоюзу, особливо це стосується України.

“Регіон перебуває у скрутному становищі, причина якого не залежать від самих країн. Криза спровокована Заходом, тоді як країни Центральної та Східної Європи опинилися під найбільш жорстоким ударом”.

 

Фінансова підтримка Сороса орієнтована на країни, що опинилися у найскладнішій ситуації через кризу, включаючи Україну, країни Балтії, Балканські країни, а також частково Центральну Азію і Кавказ. Кошти будуть направлені на благодійні організації, які працюють з дітьми та молоддю, а також НУО, які постраждали від зменшення фінансування на локальному рівні.

Джодж Сорос має більше десяти осередків своєї благодійної діяльності у регіоні, які підтримують аналітичні центри. Втім, за його словами, наразі є потреба на певний час повернутися до напрямку гуманітарної допомоги, який він розвивав на початку 1990-х років. Нещодавно Сорос перерахував 50 мільйонів доларів благодійній організації у Нью Йорку.


http://www.ft.com/cms/s/0/5e340c12-5c27-11de-aea3-00144feabdc0.html?nclick_check=1

Financial Times, Stefan Wagstyl in Warsaw

June 18 2009


Коментар Виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького:

100 млн. доларів – це загальна сума коштів, яку Джордж Сорос виділив 20 країнам Центральної та Східної Європи на здійснення Надзвичайної антикризової програми переважно у гуманітарно-культурній сфері кожної з цих країн у 2009-2011 роках. Крім України це — Албанія, Вірменія, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Чеська республіка, Естонія, Угорщина, Косово, Киргизстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія, Словакія та Таджикистан.

Програма має на меті підтримати гуманітарні проекти, які допоможуть людям, найбільш зачепленими кризою — особливо найбільш уразливим групам населення, а також  самим громадським організаціям — налагоджувати власну діяльність в кризових умовах несприятливого перебігу обставин. Зміст програми ще у процесі уточнення. Втім, вже зараз планується, що програма має бути спрямована на: збереження освіти та оздоровлюючих програм для дітей вразливих груп населення; нові методи професійного перенавчання та інші творчі форми допомоги тим, хто через кризу залишився без роботи; сприяння найнагальнішим потребам молоді, які (потреби) на сьогодні залишаються поза підтримки; збереження громадських культурницьких інституцій, що можуть особливо постраждати від кризи.

Здійснювати програму, тобто фінансово підтримувати такі гуманітарні проекти, будуть фонди, які входять у мережу Інституту відкритого суспільства, які працюють у названих країнах. В Україні — це Міжнародний фонд “Відродження”.

Фонд “Відродження” вже отримав 300,000 доларів США для того, щоб розпочати здійснення такої антикризової програми. Але це не все. Фонд та його Правління зараз працюють над змістом проектів, які будуть подані на подальше фінансування до Інституту Відкритого Суспільства з бюджету у 100 млн. доларів. У найближчий час Міжнародний фонд “Відродження” оприлюднить, які ініціативи планується підтримувати у цьому році.

Крім того, Фонд обговорюватиме з представниками провідних громадських організацій України та представниками влади, на які саме потреби та ініціативи, дії мають бути спрямовані кошти Надзвичайної антикризової програми. Тому, яку частку з всіх коштів отримає Україна, залежатиме від якості запропонованих нами проектів та від того, наскільки Інститут Відкритого Суспільства буде сприятливий до них. Фонд намагатиметься, як це було до сьогодні щодо фінансування його інших програм, бути ефективним й у цій справі.

До речі, до відома зацікавлених — у цьому зв’язку Фонд оголошує конкурс на заміщення посади директора Надзвичайної гуманітарної програми МФВ (НГП МФВ). Дізнатися про нього можна з оголошення на сайті МФВ www.irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: