Дискусія “Підтримка української економіки в часи війни і плани її відновлення – погляд з України”

Організатори: Мережа Фундацій «Відкрите суспільство» (в т.ч. Міжнародний фонд «Відродження») та українські громадські організації: Інститут аналітики та адвокації, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Центр економічної стратегії та DiXi Group

ДАТА: четвер, 14 квітня 2022 року

ЧАС: 15:00-16:30

МІСЦЕ: Онлайн. Зареєструйтесь за посиланням, щоб отримати посилання на зустріч.

Незаконне і неспровоковане вторгнення Росії в Україну зробило переселенцями понад 10 мільйонів людей і завдало незмірних людських страждань, а також спричинило руйнування української економіки. Маючи високий рівень заборгованостей ще до війни, Україна була змушена брати мільярди доларів позик і пільгових кредитів у міжнародних фінансових установ, щоб подолати кризу, підтримувати обіг коштів та обслуговувати свої поточні борги. Багато країн ЄС і G7 відтоді індивідуально та колективно підтримали Україну економічно та військово, водночас вводячи санкції, які мали б політичні та економічні наслідки для Росії. Один з останніх пакетів допомоги включає підтримку від США в розмірі 13,6 мільярдів доларів для військових та гуманітарних цілей. ЄС, МВФ, Світовий банк і ЄБРР надали пакети фінансування для забезпечення  стійкості та надання фінансової підтримки в надзвичайних ситуаціях. Україна також продовжує збирати кошти за допомогою продажу військових облігацій,х задля забезпечення  фінансування армії. МВФ нещодавно оголосив, що працює над створенням нового трастового фонду України, який міг би дозволити країнам-донорам робити внески в Україну, яка продовжує опиратися вторгненню. 

Незважаючи на всі зусилля, війна завдала безпрецедентного впливу на економіку України: внаслідок війни і впровадження воєнного стану усередині країни, а також через значні перешкоди для експорту сільськогосподарської продукції України, такої як кукурудза та пшениця, назовні. Ці критичні порушеннями економічних циклів можуть призвести до різкого падіння експорту та сприяти глобальній продовольчій кризі. Враховуючи швидкий характер перебігу ситуації та непередбачуваність війни, імовірно, потрібен час, щоб оцінити економічні наслідки для України та світової економіки. Очікується, що конфлікт задасть суттєвої шкоди економіці в найближчій перспективі, тоді як масові потоки еміграції та зростаюча кількість жертв матимуть глибокі наслідки для подальшого економічного ландшафту.

Чим довше триватиме війна, тим більших руйнувань зазнаватиме економіка України. Уряд, незважаючи на рішуче прагнення не просити про реструктуризацію боргів, повинен буде розглянути варіанти добровільного списання боргів або мораторіїв на виплати, їх перепрофілювання або реструктуризацію, можливого отримання алокацій спеціальних прав запозичення (SDR) від інших країн  – все з огляду на те, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків.

Під час події ви почуєте про перспективи України щодо наслідків війни, а також варіанти та рекомендації міжнародній спільноті щодо того, як враховувати це в своїх національних планах щодо економічної стійкості. Деякі варіанти вирішення проблем можуть бути представлені як пілотні для інших країн, які в майбутньому можуть зіткнутися з подібними впливами (наприклад, як кейс постійного механізму, який ініціював би списання боргу за виняткових обставин). Під час події також буде обговорено вплив війни на інші країни, які були спустошені ударом пандемії, та шляхи подолання кризи.

Приєднауйтесь, щоб почути обговорення відомих українських спікерів, які пропонують своє унікальне бачення та рекомендації.

ВЕДУЧИЙ: Андрій Куликов, український журналіст, теле- та радіоведучий

  • Олена Павленко, президент DiXi Group
  • Марія Репко, заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії
  • Олександра Бетлій, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
  • Проф. Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

ЗАПИТАННЯ:

Запрошуємо завчасно задавати питання учасникам дискусії. Будь ласка, надішліть свої запитання Джонатану Бірчаллу (старший радник, комунікації).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: