Дрібні сільгоспвиробники та асоціація з ЄС: як бути далі?

23 грудня ЄС» відбулося громадське обговорення на тему «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС».

23 грудня  ЄС» відбулося громадське обговорення на тему «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС».

Під час заходу відбувся обмін думками щодо перспектив та потенційних можливостей для виробників сільгосппродукції в умовах дії Угоди про асоціацію з ЄС. Також обговорювалися результати діяльності Сіверського інституту регіональних досліджень у сфері інформування представників агропромислового сектору, громадськості, місцевої влади Полтавської, Кіровоградської та Чернівецької областей. Було презентовано відеоролик щодо загроз та викликів, рекомендацій для розвитку агарного сектору України, насамперед дрібних сільгоспвиробників, в найближчому майбутньому.

Як зазначила директор проектів Сіверського інституту регіональних досліджень Людмила Чабак, українські дрібні сільгоспвиробники в переважній більшості мають недостатньо інформації про ринки збуту сільгосппродукції, сподіваються на державу та не впевнені у власних зусиллях.

Менеджер проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Квашук наголосила на важливості інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо можливостей, перспектив та ризиків Угоди про асоціацію з ЄС для вітчизняних сільгоспвиробників.

На думку експертів, перед українськими аграріями стоїть чимало завдань щодо виробництва власної продукції у відповідності до європейських стандартів та її реалізації. Проте в ході регіональних зустрічей виявилось чимало проблем, що носять внутрішньо український характер. Насамперед, це питання елементарної логістики у фермерському господарстві, коли його голова – і фермер, і агроном, і зоотехнік, і тракторист, і бухгалтер в одній особі. Також дається взнаки слабке знання не те що європейського, а й українського законодавства. Фермери не бажають об’єднувати зусилля, оскільки не довіряють один одному. Також сільгоспвиробники різних регіонів майже нічого не знають про своїх колег, а відтак втрачаються можливості торгівлі сільгосппродукцією між різними областями. Неефективною також є діяльність відповідних підрозділів місцевих органів влади, які замість надання консультативної допомоги займаються статистикою.

Участь в обговоренні взяли й представники аграрних вишів України, громадських організацій та ЗМІ. Присутні відзначили необхідність налагодження ефективної системної консультаційної роботи в областях,  надання кваліфікованої юридичної допомоги, інформації щодо кредитування, ринків збуту продукції та іншого для дрібних сільгоспвиробників.

Обговорення проходило в рамках проекту «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС», що реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Полтавським, Кіровоградським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації, Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Дмитро Казіміров, siverian@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: