Дозвільні центри Волині не готові надавати послуги в повному обсязі

У Луцьку відбулася презентація проекту “Громадський моніторинг реформи з дерегуляції господарської діяльності на місцевому рівні”

15 грудня в Луцьку відбулася презентація проекту “Громадський моніторинг реформи з дерегуляції господарської діяльності на місцевому рівні”. Захід провів Інститут аналізу державної та регіональної політики за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту заплановано здійснити громадський моніторинг діяльності дозвільних центрів, проаналізувати економічну ефективність місцевих регуляторних актів, відстежити впровадження місцевою владою ініціатив уряду щодо дерегуляції господарської діяльності в Луцьку, Луцькому, Рожищенському та Ківерцівському районах, а також на рівні області.

Учасники заходу зауважили, що в області існує проблема з підготовкою й ухваленням регуляторних актів: їхній зміст часто не відповідає вимогам і принципам державної регуляторної політики, або при їх підготовці розробники порушують регуляторні процедури. Це пояснюють недостатньою методичною роботою з питань регуляторної політики на місцевому рівні.

Представник Держкомпідприємництва у Волинській області Олег Савчук повідомив, що з грудня всі проекти регуляторних актів і регламентів потрібно подавати на погодження в Міністерство економічного розвитку й торгівлі, оскільки на місцях такого погодження вже не надають. Відповідно це ускладнюватиме реалізацію регуляторної політики на місцях.

За словами експертів, 90% регламентів (інформаційних карток) на надання дозвільних документів, які було подано на погодження представникові Держкомпідприємництва у Волинській області, потребували доопрацювання.

Учасники обговорення нагадали, що з 1 січня 2012 року зміниться процедура видачі дозвільних документів: усі документи дозвільного характеру (загалом 134) суб’єкти господарювання зможуть отримувати винятково через адміністраторів єдиних дозвільних центрів. Одначе, за їхніми словами, структура дозвільних центрів області ще не зовсім готова виконувати ці функції, що створює суттєві перешкоди для своєчасного отримання дозвільних документів. Окрім того, методична база для проведення такої роботи є недостатньою.

Експерти поінформували, що 2011 року менше 7% дозвільних документів у Волинській області було видано через дозвільні центри, що є показником ускладненого доступу до інформації щодо отримання дозволів. У переважної більшості центрів немає веб-сторінок, на яких повною мірою було б висвітлено інформацію щодо алгоритму дозвільних процедур.

Інститут аналізу державної та регіональної політики
Інна Гайворонська
099 726 93 53
hajvoronska@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: