Довкілля та євроінтеграція

22 грудня відбулася презентація дослідження «Наслідки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері довкілля», яке підготувала Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86».

22 грудня відбулася презентація дослідження «Наслідки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері довкілля», яке підготувала Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86».

Що чекає на Україну з імплементацією Угоди про асоціацію в сфері довкілля? Чи готові влада, бізнес і громадяни виконувати зобов’язання у цій сфері? На ці та інші питання дали відповіді експерти у сфері довкілля та євроінтеграції під час круглого столу-презентації дослідження.

Говорячи про потенційні наслідки Угоди про асоціацію з ЄС здебільшого мова йде про економічні аспекти, а наслідки для довкілля, якщо й аналізуються, то лише побіжно. Проте охорона навколишнього середовища – наскрізна тема Угоди про асоціацію, вона потребує комплексного аналізу та дослідження екологічних наслідків імплементації для довкілля та зацікавлених сторін: громадян, місцевих громад та органів влади, малого, середнього та великого бізнесу в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Ганна Голубовська-Онісімова, голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86», наголосила: «Лише незначна частина активних груп суспільства та навіть професіоналів-екологів мають уявлення про наслідки Угоди про асоціацію з ЄС у сфері довкілля, тому пріоритетним завданням і уряду, і громадських екологічних організацій має бути просвітницька діяльність та цільове навчання для різних за рівнем підготовки та інтересами аудиторій».

В дискусії щодо екологічного блоку євроінтеграційних реформ, який вважається одним з найдорожчих та найскладніших у забезпеченні, з експертами та пресою взяли участь: Заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ганна Вронська, Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86» Анна Голубовська-Онісімова, народний депутат України, Голова міжфракційного депутатського об’єднання ВРУ «Європейська екологічна ініціатива», Остап Єднак, та координатор дослідження Марта Руда.

Ганна Вронська, заступниця Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції, підкреслила: «Секторальне співробітництво, в тому числі і в сфері охорони довкілля, є не менш важливим ніж політичні або економічні питання. Імплементація Угоди про асоціацію не є самоціллю, а лише інструментом що дозволить Україні долучитись до світових тенденцій, таких як концепція сталого розвитку, або зусилля щодо пом’якшення  впливу на зміну клімату».

Проект «Громадськість на сторожі євро інтеграційних реформ у сфері екології та сталого розвитку» реалізується за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: