Досвід долання несистемності: “Принцип” представив дослідження досвіду реабілітації військових і ветеранів

Якісна реабілітація воїнів – це один із елементів обороноздатності. Держава щонайперше зацікавлена у найшвидшому відновленні чинних комбатантів задля якнайшвидшого повернення їх до несення служби. Водночас якісна реабілітація – це також про гарантії для громадян в обмін на виконання ними обов‘язку захисту Батьківщини. Звісно, тут йдеться про форму поваги у вигляді таких гарантій, а також – про престиж служби, який ними підкріплюється.

Дослідити цей процес було покликане дослідження правозахисного центру для військових “Принцип”, яке підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.

“Нашим завданням було проаналізувати процес реабілітації бійців після поранень та сформувати рекомендації відповідальним органам, щоб захисники могли отримувати якісні та гідні послуги.”, – говорить команда “Принципу”.

Попередні напрацювання «Принципу» дозволили виявити низку проблем у сфері реабілітації. Так, за даними дослідження «Шлях пораненого: потреби, проблеми та бачення майбутнього», 42% військових заявили про відсутність змоги пройти реабілітацію та/або недостатній реабілітаційний період. Також майже кожен другий розповів про труднощі із проходженням реабілітації. А 24% зазначили хаотичність процедури отримання послуг. 

Тож очевидним завданням для «Принципу» як правозахисного центру став глибший аналіз цієї сфери для формування рекомендацій відповідним органам влади та залученим до процесу сторонам.

Фото: Принцип

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: