Допомога невиліковно хворим: жити до останнього подиху

11 жовтня об 11:45 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Допомога невиліковно хворим: жити до останнього подиху”

11 жовтня об 11:45 у Києві (ІА “Інтерфакс-Україна”, вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться прес-конференція “Допомога невиліковно хворим: жити до останнього подиху”. Захід проводить ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Запрошені:
· Раїса Богатирьова, Віце-прем’єр-міністр – Міністр охорони здоров’я України;
· Василь Князевич, голова ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”;
· Віталій Вілівчук, завідувач відділення “Хоспіс” Севастопольського міського онкологічного диспансеру;
· Ірма Вітовська, акторка;
· Ірина Гімова, заступниця генерального директора з медичних питань Санкт-Петербурзького дитячого хоспісу;
· Вікторія Тимошевська, директорка програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Теми обговорення:
· аспекти надання допомоги невиліковно хворим в Україні;
· звернення учасників Конгресу з паліативної допомоги до політикуму;
· досвід Росії у створенні дитячих хоспісів і перспективи їх розвитку в Україні;
· анонс першої в Україні документальної стрічки про життя паліативних хворих “Крок за обрій”.

В Україні з 8 до 14 жовтня триває Тиждень паліативної допомоги, покликаний привернути увагу суспільства до проблем невиліковно хворих, підвищити рівень паліативної допомоги, покращити обізнаність і розуміння медичних, соціальних і духовних потреб паліативних хворих і їхніх сімей.

Всесвітній день паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня. Ініціатором відзначення є Всесвітній альянс паліативної допомоги. Цього року Всесвітній день паліативної допомоги припадає на 13 жовтня. До його відзначення доєдналися 19 міст України.

Щороку близько 50 мільйонів людей у світі помирають від важких і невиліковних хвороб. В Україні ця цифра становить 700 тис., із них 500 тис. – паліативні хворі, які потребують кваліфікованої медичної та психологічної допомоги, професійного догляду та простого людського співчуття й підтримки.

Кількість паліативних відділень і хоспісів в Україні не відповідає міжнародним вимогам: в Україні функціонують 7 хоспісів, 54 відділення паліативної допомоги, у яких розгорнуто загалом 1 041 паліативне ліжко – при мінімальній потребі 3,5 тис. Та головною проблемою є недофінансування: не вистачає гігієнічних матеріалів для догляду за важкохворими, обладнання, додаткових ставок медичного персоналу.

Контакти:
Тетяна Вахненко
067 355 65 44
t.vakhnenko@euromediacompany.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: