Договори з монополістами ЖКГ пропонують укладати колективним замовникам – ОСББ

У Києві відбулося навчання для ОСН

Договори з монополістами на постачання житлово-комунальних послуг доцільно укладати колективним замовникам – ОСББ. Про це заявив Валерій Гуманенко, член правління Київського міського осередку ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, 31 жовтня в Києві під час навчання на тему “Контроль ОСН за якістю наданих мешканцям житлово-комунальних послуг і проведених у житлових будинках ремонтних робіт”. Захід було проведено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівця, проблеми взаємодії з природними монополістами (“Київенерго”, “Київводоканал” і “Київгаз”) найбільш ефективно можна вирішувати на рівні колективних замовників послуг. “Якщо об’єднати кілька колективних замовників, то можна буде сильніше впливати на монополіста”, – наголосив він. На його погляд, перехід на індивідуальні договори між природними монополістами та мешканцями ніяк не покращує якості надаваних їм комунальних послуг (теплопостачання, підігрів холодної води тощо).

Зі свого боку, директор Ресурсного центру “Лівобережжя” Олександр Чунаєв коротко проаналізував нормативно-правові акти щодо роботи ОСН у житлово-комунальній сфері. За його словами, на першому етапі нормотворчої роботи було підготовано проект рішення Київради “Про здійснення громадського контролю за проведенням поточного та капітального ремонтів у житлових будинках міста Києва”, який розробив Комітет мікрорайону “Русанівка”. На міській конференції ОСН 17 липня було порушено питання про ухвалення документу столичної влади у сфері ремонтних робіт. Протягом серпня-жовтня було підготовано відповідний проект розпорядження Київської міськадміністрації.

Головний спеціаліст департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Ігор Будай докладно прокоментував цей документ. Він наголосив, що вказаним проектом розпорядження буде встановлено новий механізм відносин ОСН і виконавця при проведенні ремонтних робіт. Згідно з ним, до усунення виявлених ОСН недоліків із виконавцем не підписуватимуть акту виконаних робіт. За словами посадовця, наприкінці листопада документ буде видано і відбудеться чергова зустріч департаменту житлово-комунальної інфраструктури з найбільш підготованими ОСН.

Контакти:
Київський міський осередок
ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”
Олександр Чунаєв
097 89 647 20
alexchun@meta.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: