До реформування ЖКГ в Рівному пропонують залучати громадськість

У Рівному розроблено проект рішення міської ради, яке передбачає нові підходи до реформування житлово-комунального господарства міста

У Рівному розроблено проект рішення міської ради, яке передбачає нові підходи до реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ) міста. Документ підготовано в межах проекту “Шляхи покращення стану ЖКГ. Пропозиції громадськості”, який здійснює РОГО Комітету виборців України за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Документ, який у розвинених країнах називають “Біла книга”, упродовж жовтня-листопада готувала робоча група, до складу якої входили експерти від громадських організацій, житлово-комунальних підприємств, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також депутат міськради.

Документом передбачено доповнити Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства Рівного на 2011-2014 роки заходами, спрямованими на активне залучення мешканців міста до покращення стану багатоквартирних будинків і благоустрою прибудинкової території. Зокрема, пропонується організовувати конкурси з підтримання ініціатив рівнян за рахунок коштів із місцевого бюджету.

Для цього планують створити конкурсну комісію, яка двічі на рік проводитиме конкурс для відбору проектних пропозицій ініціативних груп мешканців багатоквартирних будинків Рівного для їх цільового фінансування. Тобто, наприклад, три людини можуть створити ініціативну групу й запропонувати вирішити проблему відсутності в їхньому дворі дитячого майданчика. Для цього вони оформляють проектну пропозицію, де вказують, скільки та яких ресурсів готові залучити, а також які ресурси хотіли б отримати від міської ради. Конкурсній комісії, сформованій із представників міської влади, громадськості та ЗМІ, пропонується відбирати найбільш конкурентоспроможні проекти та фінансувати їх із бюджету.

На думку розробників документу, це сприятиме як активізації мешканців багатоквартирних будинків, так і покращенню взаємин та взаємодії між самими мешканцями, а також між мешканцями й ЖКП. Кошти планують надавати через рахунки ЖЕКів.

Також пропонується врегулювати негрошові розрахунки між мешканцями багатоквартирних будинків і житлово-комунальними підприємствами. Такі випадки на практиці й раніше існували. Люди купували матеріали й надавали їх ЖКП для виконання певних робіт у будинку. Такі витрати мешканці включали в рахунок оплати послуг ЖЕКу. Однак траплялося, що ЖКП відмовлялися враховувати витрачені на матеріали кошти в рахунок оплати своїх послуг або погашення боргу. І люди через це нарікали, що їх одурили.

Детальніше про напрацьовані пропозиції йтиметься під час круглого столу, який відбудеться 21 листопада в Рівному.

РОГО Комітету виборців України
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: