До прокуратури направлено 40 скарг щодо держзакупівель на Сумщині

Експерти Бюро аналізу політики презентували результати моніторингу держзакупівель організаціями й установами Сумщини та презентували авторську методику моніторингу

17 травня в Сумах експерти Бюро аналізу політики презентували результати моніторингу держзакупівель організаціями й установами Сумщини та презентували авторську методику моніторингу. Ініціативу підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова Бюро аналізу політики Олег Медуниця навів статистичні дані моніторингу за два останні роки:
· направлено близько 300 запитів на інформацію;
· проведено моніторинг понад 340 тендерних процедур, які мали ознаки зловживань і перевитрат бюджетних коштів;
· до прокуратури й органів державної влади надіслано близько 40 звернень і скарг щодо порушення закону “Про доступ до публічної інформації”.

З огляду на те, що місцева влада не здійснює належного контролю за державними закупівлями, експерти Бюро аналізу політики розробили власну методику моніторингу закупівельних процедур. За словами керівника експертної групи Віктора Бобиренка, методика має такий алгоритм:
· збираємо фінансові плани розпорядників коштів через запити в місцеві казначейства;
· порівнюємо плани з бюджетами, щоби визначити, де могли бути зловживання;
· через “Вісник державних закупівель” відстежуємо всі тендери в Сумській області, відбираємо ті, що мають суспільний резонанс, проведено на великі суми або за скороченою процедурою;
· відстежуємо процедури закупівель в одного учасника, закупівлі на засадах координації чи закупівлі з кваліфікацією у два етапи;
· коли наявність корупційних схем підтверджується, інформацію широко оприлюднюємо у ЗМІ, а до органів місцевого самоврядування та прокуратури направляємо відповідні запити.

За словами Віктора Бобиренка, резонансними стали дослідження щодо витрат на будівництво психдиспансеру та закупівлю медичного обладнання для цього закладу, дослідження закупівельних цін на продукти харчування в освітніх закладах Сумщини тощо.

Для посилення громадського контролю за використанням бюджетних коштів й ефективнішого обміну інформацією Бюро аналізу політики започатковує online-консультування для журналістів і громадських діячів. Це, на думку голови організації, має перевести схеми держзакупівель у площину публічності та сприятиме мінімізації корупції під час витрат бюджетних коштів.

Бюро аналізу політики
bap.sumy@i.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: