До проекту Енергетичної стратегії України пропонують включити імплементацію ініціативи ЕІТІ

Асоціація “ЕнергоТранспарентність” звернулася до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з пропозицією включити імплементацію в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) до нового проекту Енергетичної стратегії на період до 2030 року

Асоціація “ЕнергоТранспарентність” звернулася до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з пропозицією включити імплементацію в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) до нового проекту Енергетичної стратегії на період до 2030 року. Питання ініціював аналітичний центр “Діксі Груп” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як з’ясували експерти, у документі немає жодних згадок про зобов’язання України впровадити ЕІТІ – попри те, що пропонується “створити прозорі і стабільні умови розвідки й видобутку вуглеводнів”.

Тож у листі до відомства Асоціація “ЕнергоТранспарентність” запропонувала внести відповідні зміни до розділів “Пріоритетні напрями державного регулювання нафтогазової галузі”, “Державне регулювання та структура власності”, “Програми та документи, необхідні для реалізації Енергетичної стратегії”. Експерти нагадали про всі зобов’язання уряду України щодо ЕІТІ перед МВФ, ЄС і в межах Партнерства “Відкритий Уряд” (починаючи з 2009 року).

Коментарі до проекту Енергетичної стратегії можна надсилати на адресу Міністерства energy2030@feg.org.ua до 18 липня.

“Діксі Груп”
Роман Ніцович
nitsovych@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: