До правового центру в Ужгороді звернулися вже понад 70 людей

У грудні 2012 року до Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді звернулися 74 людини

У грудні 2012 року до Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді звернулися 74 людини. Діяльність Центру координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, ГО “Романі Черхень” і Товариство ромів Закарпаття “Рома” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Найбільше звернень (24) стосувалися цивільних і сімейних прав. Громадян цікавило передусім спадкування: виділення частки зі спадкового майна; порядок оформлення спадщини в разі пропущення строку її прийняття при наявному заповіті; право на спадщину за законом особи, яка була зареєстрована з померлим на момент його смерті тощо. Звернення з питань сімейного права стосувалися розірвання шлюбу й поділу майна подружжя.

Також було надано консультації з таких питань: оформлення земельного паю; порядок приватизації земельної ділянки під будинком при наявності декількох співвласників; усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою; порядок отримання картографічних матеріалів для подання заяви на приватизацію земельної ділянки в органи місцевого самоврядування; “черга” на отримання земельної ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку й господарських споруд; реєстрація місця проживання при зверненні до органів місцевого самоврядування для приватизації земельної ділянки; порядок скасування державного акту тощо.

По категорії пенсійного й соціального забезпечення звернення (9) стосувалися права на отримання матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю й пологами в разі безробіття. Також громадяни цікавилися, чи інваліда армії прирівняно до інваліда війни й чи має він право на користування пільгами ветеранів війни.

Питання у сфері трудових правовідносин були такими (5 звернень): чи зараховують стажування в загальний стаж роботи на підприємстві; за який період можна отримати грошову компенсацію за невикористані відпустки тощо.

Інші звернення стосувалися зняття з державної реєстрації в судовому порядку особи, яка перебуває в місцях позбавлення волі; взяття гуртожитку на баланс міста; оформлення звернення до прокуратури для перевірки законності рішення ради щодо виділення квартири; приватизації нежитлових приміщень, що входять до спільної власності багатоквартирного будинку; установлення дорожнього знаку “пішохідний перехід”; установлення зовнішньої реклами.

Роми зверталися переважно по допомогу в оформленні паспортів, соціальних виплат, реєстрації за місцем проживання, були також звернення щодо отриманих і несплачених кредитів. Крім того, було підготовано апеляційну скаргу на рішення Ужгородського міськрайонного суду про задоволення позову міської ради до громадянки (мати восьми дітей, не працює, утримує чоловік із випадкових заробітків) щодо знесення самочинного будівництва.

Центр правової інформації та консультацій здійснює прийом за таким графіком: з 14:00 до 18:00 (вівторок, четвер, п’ятниця) на базі ГО “Вестед” (вул. 8 Березня, 46/125).

Осередки в місці компактного проживання ромів – мікрорайоні Радванка:
– з 12:00 до 16:00 (понеділок, середа, п’ятниця) на базі Товариства ромів Закарпаття “Рома” (вул. Богатирська, 45);
– з 15:00 до 19:00 у вівторок, з 10:00 до 16:00 у четвер, з 10:00 до 14:00 у суботу на базі ГО “Романі черхень” (вул. Ужанська, 80).

Нагадаємо, Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді розпочав роботу у грудні 2012 року.

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 619 661
vested@tes.org.ua
v_clinic@mail.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: