До Дня Європи євроклубівці Вінничини презентували фото європейської культурної спадщини та змагалися у турнірі відео-реалій «Європа від Декларації Шумана до сьогодні»

13 травня 2010р. о 14-00 у ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася традиційна зустріч європейських клубів Вінниччини з нагоди відзначення Дня Європи та 60-річчя Декларації Шумана.

Захід відкрився презентацією фотовиставки молодіжного фотоконкурсу «Формат: Україна-Європа», що проводився Центром європейської інформації у м. Вінниця протягом березня-травня 2010р. Конкурс надав можливість молоді Вінниччини поділитись своїми фотографіями з зображеннями європейської архітектурної культурної спадщини. Більше 170 фото європейських місць з їхніми унікальними та неповторними пам’ятками, які були зроблені учасниками конкурсу в Україні та країнах Європи, розміщені на сайті Вінницького центру європейської інформації http://vn.ukrcei.org. Кращі фото презентовані сьогодні на одноіменній виставці, яку можна буде відвідати протягом тижня у ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Автори кращих робіт фотоконкурсу отримали дипломи та призи від Мережі центрів європейської інформації України, а студенти-переможці наступного тижня поїдуть на екскурсію у м. Чернівці.

Надалі програма заходу включала інтелектуальну гру на європейську тематику для євроклубівців. За титул кращих знавців Європи у турнірі відео-реалій «Європа від Декларації Шумана до сьогодні» змагалися 7 шкільних європейських клубів з м. Вінниці та 7 європейських клубів з Вінницької області. Метою турніру відео-реалій було підвищення рівня обізнаності молоді з питань європейської інтеграції.

Учасники турніру відео-реалій проявили неабияку кмітливість та знання про цікаві факти Європи. За результатами турніру перемогу здобули:

1 місце: Молодіжне громадське об’єднання шкільних євроклубів «Ми і Європа», Миколаївська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст, Козятинський район Вінницької області.

2 місце: “United Hearts” Об’єднані серця, ЗОШ № 2 м. Вінниця.

3 місце: Євроклуб «Співдружність», Агрономічненська СЗШ І-ІІІ ст., Вінницького району.

Переможці та всі європейські клуби-учасники турніру відео-реалій були нагороджені дипломами та пам’ятними призами від Представництва Європейського Союзу. Приємним сюрпризом для євроклубівців був солодкий стіл, організований Громадською Радою при Вінницькій обласній раді та Громадською Радою при Вінницькій обласній державній адміністрації.

Оксана Бондар, координатор Центру європейської інформації у м. Вінниця, зауважила – «Сьогоднішній захід ще раз підтверджує, що наша молодь досить непогано знає Європу і надалі готова її пізнавати. Тому, ми і надалі будемо залучати євроклуби до участі в європейських ініціативах».

Організаторами турніру відео-реалій «Європа від Декларації Шумана до сьогодні» виступили Центр європейської інформації у м. Вінниця та Вінницьке обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні у партнерстві з Громадською Радою при Вінницькій обласній раді та Громадською Радою при Вінницькій обласній державній адміністрації.

Проведення турніру стало можливим завдяки підтримці організацій, які вже не один рік є партнерами Вінницького центру європейської інформації у сфері розвитку європейських клубів як форми організації молоді, що сприяє творчій реалізації її членів та громадській діяльності молоді:

 • Вінницька обласна універсальна бібліотека ім. К.А. Тімірязєва,
 • Координаційний центр Мережі євроклубів Вінниччини, що діє на базі ЦЄІ у м. Вінниця,
 • Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»,
 • Громадська організація «Філософія Серця»,
 • Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Вінницької ОДА,
 • Управління культури та туризму Вінницької ОДА,
 • Управління освіти і науки Вінницької ОДА,
 • Управління освіти Вінницької міської ради.

 

Центр європейської інформації (ЦЄІ) у м. Вінниця функціонує на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” з 2006 року. Центр діє в межах проектів громадської організації «Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”. Центр входить до Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org)

ЦЄІ проводить:

 • прес-конференції, круглі столи, лекції, семінари, тренінги, дискусії, творчі майстерні, інтерактивні та пізнавально-розважальні заходи для молоді, тематичні виставки, які спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України;
 • тренінги та семінари щодо створення і діяльності шкільних європейських клубів;
 • консультації щодо участі в міжнародних молодіжних обмінах та волонтерських програмах;

ЦЄІ пропонує:

 • матеріали з різних аспектів європейської інтеграції в друкованому та електронному вигляді;
 • доступ до Інтернету та тематичних електронних довідників;
 • допомогу в організації проєвропейських заходів;
 • проведення презентації програми Європейської Комісії «Молодь в дії».

Контакти:

координатор ЦЄІ – Оксана Бондар,

Телефон: +38-0432-524580, +38-097-3913590

e-mail: eurocentrevinnitsa@gmail.com

http://vn.ukrcei.org

філія Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, м. Вінниця, вул. Соборна, 70, 1-й поверх

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: