Дніпро без болю

«Незалежна асоціація журналістів» і Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" запускають громадську кампанію «Дніпро без болю» для сприяння ухваленню програми і виділення коштів міського бюджету для її фінансування.

«Незалежна асоціація журналістів» і Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” запускають громадську кампанію «Дніпро без болю» для сприяння ухваленню програми і виділення коштів міського бюджету для її фінансування.

Допомога невиліковно хворим пацієнтам (паліативна допомога)це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів (дітей і дорослих) та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами, пов’язаними із захворюванням, що загрожують життю, шляхом запобігання та полегшення страждань за рахунок раннього виявлення, ретельної оцінки та лікування болю та інших фізичних симптомів, а також надання психосоціальної та духовної підтримки.

В Україні, за даними дослідження правозахисної організації Human Rights Watch, 428 тисяч пацієнтів страждають через відсутність допомоги у боротьбі з болем для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Втім, страждання родичів невиліковно хворих від неспроможності допомогти часом є сильнішими за біль фізичний. За словами керівника Дніпропетровського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Олександра Колісника, в Дніпрі та Дніпропетровській області, навіть, не має точних офіційних даних щодо кількості пацієнтів, що потребують паліативної допомоги. «Паліативними пацієнтами у Дніпрі вважаються 704 хворих на онкологічні захворювання, що перебувають на обліку у медичних закладах області. Між тим, на рівні регіону, не має точних та повних офіційних даних щодо кількості таких пацієнтів серед хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатити, неврологічні та серцево-судинні захворювання. За неофіційними підрахунками паліативних хворих у Дніпрі може бути від 2-х до 5-ти тисяч» – повідомив пан Колісник. Він, також, зазначив, що у місті до сих пір не створено спеціальний заклад для надання паліативної допомоги – хоспіс, а існує лише відділення на базі міської клінічної лікарні №15 на 10 ліжко-місць. Утім, за даними Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації, у місті має бути створено, щонайменше 100 ліжко-місць для невиліковно хворих пацієнтів.

Голова правління ГО «Незалежна асоціація журналістів» Іван Красіков заявив, що відсутність програми допомоги невиліковно хворим створює ситуацію, коли органи влади «не бачать» цих пацієнтів та проблеми з якими стикаються їхні рідні. «Оскільки програми не існує, не закуповуються знеболювальні ліки, а сотні пацієнтів живуть та помирають у страшних муках. В Дніпрі функціонує тільки одне відділення на 10 ліжок, хоча потреба є значно більшою, а функціонування виїзних бригад лікарів не передбачене ніякими документами. Не здійснюються заходи щодо підтримки рідних паліативних хворих, навіть не здійснюється повноцінний збір даних щодо кількості паліативних пацієнтів та якості надання ним допомоги. Між тим, за у першому півріччі поточного року від онкозахворювань померли 852 жителі Дніпра, 142 – від СНІДу, 71 – від туберкульозу.                                                                         Інший бік цього питання – значна кількість жителів міста не знає та, навіть, не здогадується про існування всіх цих бід. Наша програма, у разі її ухвалення депутатами міської ради, буде вирішувати всі ці та інші проблеми» – розповів пан Красіков.

Керівник проекту «Підзвітність для ефективності бюджетних витрат у системі охорони здоров’я в м. Дніпро», що здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» Дмитро Шепель повідомив, що в межах громадської кампанії на підтримку проекту програми «Дніпро без болю» планується створення коаліції громадських організацій для захисту прав паліативних хворих та моніторингу діяльності влади щодо реалізації цих прав, проведення зустрічей-обговорень з депутатами міської ради, «круглих столів» за участю депутатів, представників департаментів охорони здоров’я міської ради, експертів з питать паліативної допомоги та заходи для медіа Про всі події у межах кампанії її учасники будуть повідомляти ЗМІ міста, зокрема повідомлення будуть з’являтися на сайті vlada.dp.ua. «Результати оцінки ефекту від комунікації з представниками влади, експертною спільнотою та медіа щодо ухвалення програми покажуть, чи варто коаліції здійснювати заходи прямої дії, зокрема пікети. У межах проектів, що здійснюють «Незалежна асоціація журналістів» і Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” буде здійснюватися відвідування закладів охорони здоров’я міста Дніпра та збір даних щодо невиліковно хворих пацієнтів та надання їм допомоги» – пояснив пан Шепель.

За словами депутата міської ради Олександра Лигіна, ухвалення Програми допомоги невиліковно хворим пацієнтам (паліативної допомоги) є надзвичайно важливо для міста.

«Проблеми невиліковно хворих роках замовчувалися, ці люди та їхні родичі, фактично, залишалися зі своїми проблемами сам на сам. Обов’язок влади – не лишатися осторонь. Тому ми будемо вимгати ухвалення цієї програми та виділення коштів на її фінансування вже у міському бюджеті наступного року» – підкреслив пан Лигін

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: