Для сприяння працевлаштуванню інвалідів розроблено два нормативно-правових акти

Експерти Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Гармонія” розробили проекти двох нормативно-правових актів (НПА), які мають покращити ситуацію у сфері працевлаштування людей з інвалідністю

Експерти Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Гармонія” розробили проекти двох нормативно-правових актів (НПА), які мають покращити ситуацію у сфері працевлаштування людей з інвалідністю. Документи підготовано за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ідеться про: 1) Положення про господарсько-розрахункові філії реабілітаційної установи для інвалідів і дітей-інвалідів; 2) Методичні рекомендації щодо проходження виробничої практики слухачами центрів професійної реабілітації інвалідів і працевлаштування випускників таких центрів на транзитні робочі місця.

За словами авторів НПА, у Положенні вказано, якою має бути господарсько-розрахункова філія, який порядок її створення й ліквідації, мета й завдання її діяльності, хто там має працювати, впродовж якого часу тощо. Методичні рекомендації, зі свого боку, визначають механізми укладення договорів про виробничу практику/працевлаштування, строки дії договорів, визначають місця, куди слід звернутися для того, щоб мати змогу укласти договори, перераховують документи, необхідні для оформлення людини на практику/працевлаштування, надають приклад заяви на проходження практики/працевлаштування, а також типову форму договору.

За словами авторів НПА, документи розроблено на основі роботи з експертами й відряджень до центрів професійної реабілітації та господарсько-розрахункових філій.

“Ми хочемо досягти того, щоб при всіх центрах професійної реабілітації України створювали господарсько-розрахункові філії, які б керувалися в роботі єдиним розробленим Положенням про господарсько-розрахункові філії, а також брали до уваги Методичні рекомендації щодо роботи філій. Упевнені, що коли буде створено філії з транзитними (й постійними) робочими місцями, якщо буде регулярно проводитися просвітницька кампанія серед роботодавців стосовно того, що потрібно делегувати певну частку замовлень для виконання філіями, то філії будуть мати кошти в обороті й будуть більш-менш упевнені в завтрашньому дні. Людям з інвалідністю це досвід роботи, заробітна плата, можливість реалізації себе та коло для спілкування”, – розповіла експертка ВГОІ “Гармонія” Анастасія Корнієнко.

Контакти:
Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Гармонія”
Анастасія Корнієнко
066 00 33 515
kornienkonastia@rambler.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: