Для розробки альтернативних ресурсів газу потрібна співпраця уряду, компаній і громадськості

За словами фахівців, розробка запасів сланцевого газу, газу ущільнених порід і метану вугільних пластів (т. зв. нетрадиційного газу) дасть змогу відновити зростання економіки України, одначе для досягнення успіху потрібен продуктивний діалог між урядом, компаніями та громадськістю

Розробка запасів сланцевого газу, газу ущільнених порід і метану вугільних пластів (т. зв. нетрадиційного газу) дасть змогу відновити зростання економіки України, одначе для досягнення успіху потрібен продуктивний діалог між урядом, компаніями та громадськістю. Про це 5 червня заявили учасники круглого столу в Донецьку, який провів Київський інститут нетрадиційного газу. Діяльність інституту координує ГО “Діксі Груп” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, Посольства Великої Британії в Україні та Посольства Польщі в Україні.

“Освоєння видобутку нафти й газу зі сланців є не тільки важливим чинником енергетичної незалежності країни, а й потенційно потужним стимулом регіонального розвитку економіки. Інвестиція в розвідувальне буріння сьогодні може стати потужним стимулом відродження нафтогазової галузі в Україні за умов підтвердження прогнозованих ресурсів газу та створення грамотного середовища для розвитку цієї галузі – як економічного, так і політичного”, – наголосила Ірина Лендел, заступниця директора Центру економічного розвитку при Коледжі урбаністики Університету Клівленда (США).

Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру “Діксі Груп”, наголосив, що залучення місцевих громад дасть змогу зняти низку пересторог щодо видобутку нетрадиційного газу, а підзвітність органів влади й компаній можна посилити через використання багатосторонніх форматів (наприклад, спільних робочих груп), у т.ч. в ході впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) в Україні.

За словами експерта, для Донбасу може стати у пригоді досвід партнерств громадськості, влади й компаній на місцевому рівні в США, Великій Британії, Польщі, Румунії. Серед форматів такої співпраці – спільна розробка нормативних актів, участь у первинній екологічній оцінці й моніторингу, залучення до процесу розподілу соціальних інвестицій, проведення регулярних консультацій компаній із громадами, створення коаліцій та інформаційних платформ.

Як підкреслив координатор Київського інституту нетрадиційного газу Антон Антоненко, між усіма зацікавленими сторонами повинен існувати бути відкритий діалог, коли інформація є доступною, а питання знаходять кваліфіковані відповіді. “Саме для цього ми створили міжнародну Інтернет-платформу – Київський інститут нетрадиційного газу. Ми сподіваємося, що вона стане багатьом у пригоді та дасть змогу не лише обговорити нагальні питання, а й започаткувати нові види співпраці”, – сказав він.

Контакти:
Київський інститут нетрадиційного газу
king@newgas.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: