Для реформування ЖКГ готуватимуть фахових управителів житловою нерухомістю

20 листопада в Києві відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам проекту з розробки й упровадження навчальної програми “Управитель житловою нерухомістю” та проведенню першого пілотного курсу навчання управителів житловою нерухомістю

20 листопада в Києві відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам проекту з розробки й упровадження навчальної програми “Управитель житловою нерухомістю” та проведенню першого пілотного курсу навчання управителів житловою нерухомістю. Ініціативу втілює ЛГО “Центр досліджень місцевого самоврядування” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування”, відзначив, що фонд уже понад 6 років підтримує громадські ініціативи в реформуванні ЖКГ. За його словами, було підтримано понад 70 проектів, що стосувалися залучення громадськості до розробки профільних нормативно-правових актів, які регулюють діяльність ОСББ; створення й розвитку мережі Ресурсних центрів, які підтримували ОСББ; розробки навчальних програм і навчально-методичної літератури; створення громадських ресурсів, зокрема Інтернет-порталів, які стали дискусійними майданчиками для обміну досвідом між головами, членами ОСББ й іншими фахівцями, що працюють у сфері ЖКГ. “Сьогодні важливо також залучати громадськість до контролю за житлово-комунальними послугами, щоб мешканці розуміли, за що вони сплачують внески, а також могли ефективно контролювати цільовий розподіл і витрачання коштів”, –сказав Олексій Орловський.

За словами Віри Радченко, представниці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, відсутність управляючих компаній і кваліфікованих кадрів у сфері управління й утримання житлового фонду є одним із ключових чинників, що впливає на процес створення ОСББ. “Співвласники житлових будинків не завжди мають можливість обирати серед виконавців зазначених послуг найкращого через недостатність пропозицій на цьому ринку”, – констатувала вона. “Тому з метою запровадження інституту управителів майном житлового комплексу Мінрегіоном України ініційовано доповнення Національного класифікатора України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” професійною назвою роботи “Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” із кодом 1491. Відповідні зміни затверджено наказом Мінекономрозвитку від 16 серпня 2012 №923, і вони набрали чинності з 1 вересня 2012”, – розповіла Віра Радченко. Посадовець також висловила сподівання, що 12 вишів, обраних для підготовки фахівців за спеціальністю “Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)” таки почнуть готувати професійних управителів.

Володимир Бригілевич, голова правління ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”, наголосив, що хоча створення ОСББ є наріжним каменем реформи ЖКГ, без професійної підготовки управителів вона не може завершитися. “Нереформовані ЖЕКи, які залишили стару, радянську систему управління житлом, але отримують суттєві дотації з держбюджету, фактично гальмують початок другого етапу реформи, а саме впровадження інституту управителів і створення приватних управляючих компаній”, – відзначив експерт. “Великі надії покладали на ОСББ, сподіваючись, що вони “витягнуть” усю реформу, але це просто неможливо з огляду на те, що ОСББ самостійно не можуть впоратися з усім обсягом робіт з управління й обслуговування багатоквартирного будинку”, – сказав експерт. “Проте розвиток інституту професійного управління нерухомим майном гальмується й через відсутність системи підготовки управителів у навчальних закладах”, – додав він.
 
Михайло Березовчук, заступник голови правління Всеукраїнської спілки власників житла України й голова ГО “Спілка власників житла Києва”, наголосив на проблемі підготовки кадрів – управителів, яку поки що доводиться вирішувати саме представникам громадських організацій. “Кілька років тому Нацрада з питань безпеки й оборони визнала стан житлово-комунального господарства України загрозою національній безпеці”, – нагадав він. “Такий стан речей, який ми маємо сьогодні, – коли з держбюджету йдуть постійні дотації на латання застарілої інфраструктури нашого ЖКГ, але насправді нічого не змінюється на краще, а тільки погіршується – такий стан тривати довго не може. Необхідні якісні перетворення, і одним із таких заходів є організація регулярних місячних курсів для голів ОСББ й осіб, які бажають працювати управителями з видачею державних посвідчень, – саме те, що Центру досліджень місцевого самоврядування вдалося першому в Україні”, – підсумував Михайло Березовчук.

Навчальну програму “Управитель житловою нерухомістю” розробили фахівці ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”. Вона стала основою для проведення перших сертифікованих навчальних курсів для працівників комунальних підприємств, управителів і голів ОСББ. Навчання відбулося 1-10 листопада у Львові.

Контакти:
ГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”
Ольга Щодра
(032) 235 68 48

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: