Для оформлення спадщини жінці довелося відновити родовід

Катерина Євдокімова, активістка ГО "Подільська правова ліга", опублікувала статтю про те, як жінці допомогли через суд відновити право на спадщину

Катерина Євдокімова, активістка ГО “Подільська правова ліга”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як жінці допомогли через суд відновити право на спадщину. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у Хмельницькому за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Для оформлення спадщини жінці довелося відновити родовід
Катерина Євдокімова

Відсутність деяких документів, а також допущені помилки в прізвищах родичів ледь не позбавили жінку права на спадщину. Юристи через суд допомогли відновити документи.

Часто через помилки в документах або через їх втрату, виникають проблеми з отриманням свідоцтва про прийняття спадщини. До Центру правової інформації та консультацій ХОГО «Подільська правова ліга» завітала жінка, яка після смерті батька не могла прийняти спадщину. Вона була в розпачі, адже виявила відсутність свідоцтва про смерть батька, без якого не можливо подальше оформлення документів. Жінка звернулась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Хмельницькому з метою отримати дублікат. Але це виявилось неможливим, адже фахівці побачили різницю в написанні її дівочого прізвища та прізвища батька. У зв’язку з цим відділ реєстрації актів цивільного стану відмовив у видачі дублікату. А без нього нотаріальна контора відмовляє у видачі свідоцтва про прийняття спадщини.

Звичайно, перше, що спадає на думку – треба звертатися до архівів, щоб довести родинні зв’язки та виправити написання прізвища у свідоцтві. Це прописано у ч. 1 ст. 122 Сімейного кодексу України: «Підставою визначення походження дитини від матері та батька є шлюб батьків».

Але з’ясувалося, що актовий запис про шлюб батьків жінки в архівних відділеннях державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Красилівського районного управління юстиції та Головного управління юстиції у Хмельницькій області по виконавчому комітету Лебедянської та Терешківської сільської ради Красилівського району Хмельницької області відсутній. Ось таке вийшло «замкнуте коло».

Юристи Центру написали заяву до суду про встановлення факту родинних відносин. І завдяки рішенню суду жінка змогла отримати дублікат свідоцтва про смерть батька та занести його до нотаріальної контори. Що в майбутньому (зі закінченню 6 місяців після смерті спадкодавця) отримати свідоцтво про прийняття спадщини за законом.

Ось так складна життєва ситуація змусила жінку фактично документально відновити свій родовід. Без цього вона не змогла б оформити спадщину.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 72 01 95
podil.liga@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: