Для луцьких ОСББ створено Раду голів об’єднань і Ресурсний центр

У Луцьку відбулася прес-конференція за підсумками проекту “Ресурсний центр для ОСББ у м. Луцьку”

12 вересня в Луцьку відбулася прес-конференція за підсумками проекту “Ресурсний центр для ОСББ у м. Луцьку”. Проект здійснював Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту створено Раду голів ОСББ – орган, що представляє інтереси об’єднань.

Розпочав роботу Громадський ресурсний центр для ОСББ у Луцьку, де надають інформаційні, методичні, консультаційні, юридичні та практичні послуги для ОСББ й ініціативних груп. Упродовж проекту надано понад 50 консультацій із різноманітних питань діяльності ОСББ. Питання, що виникають найчастіше, – передача будинку на баланс ОСББ, погашення заборгованості мешканців за житлово-комунальні послуги, система фінансового управління, технічного обслуговування тощо. Ініціативним групам надали близько 20 консультацій на тему створення та функціонування ОСББ.

Юристи Центру постійно готують запити та звернення до органів місцевого самоврядування, проводять роз’яснювальну роботу з представниками ОСББ (більше 30 консультацій), готують та ведуть судові справи.

Для підвищення кваліфікації керівників ОСББ у межах проекту було організовано Школу ефективного управителя (її відвідали представники більше 20 ОСББ) та Школу для ініціативних груп (відвідали близько 15 ініціативних груп), де охочих створити нові об’єднання координували компетентні спеціалісти в різних галузях.

Для обговорення проблем у діяльності ОСББ відбувалися тематичні засідання. За час проекту обговорили три проблеми: обслуговування ліфтів у будинках, що перебувають на балансі ОСББ; законодавче врегулювання тарифів; енергозбереження у багатоповерхових будинках.

Вирішено створити робочі групи, які будуть проводити зустрічі з представниками тих підприємств – надавачів послуг, із якими найчастіше виникають непорозуміння.

Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив
Петро Лавринюк
(0332) 78 59 66
vipgi@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: