Для євроінтеграції Україні потрібна взаємодія громадянського суспільства та влади

За словами експертів, для здійснення суспільних трансформацій на шляху до євроінтеграції Україні потрібне розвинуте громадянське суспільство, але прогресу неможливо досягнути без політичних рішень владних інституцій

Для здійснення суспільних трансформацій на шляху до євроінтеграції Україні потрібне розвинуте громадянське суспільство. Але прогресу неможливо досягнути без політичних рішень владних інституцій. Про це заявив експерт Центру інформаційних досліджень і ресурсних послуг “Меридіан” Олександр Лавринович 5 грудня у Львові, під час круглого столу “Цивілізаційна приналежність України до засад європейського громадянства”. Захід провела Мережа центрів європейської інформації України, Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях” і ЛМГО “Інститут політичних технологій” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Олександр Лавринович відзначив, що для досягнення Україною стандартів ЄС бракує політичної волі в державі, натомість у середовищі українського політикуму існує амбівалентність.

Ігор Баб’юк (Буковинський центр виборчих технологій) відзначив, що громадські інституції повинні бути проповідниками європейських цивілізаційних цінностей. На його думку, потрібно формувати сприятливі середовища, громадські організації, особливо центри європейської інформації.

Представник ГО “Молода дипломатія” Максим Детинченко зазначив, що проблема цивілізаційного вибору перед молоддю не стоїть зовсім: це однозначно європейський вектор розвитку. За його словами, молодь не обтяжена історичною спадщиною конфліктів із сусідніми країнами, на неї не тисне радянське минуле.

На думку учасників круглого столу, сучасні проблеми у стосунках України з Європейським Союзом спричинено низьким рівнем громадської активності й порушеннями прав людини в Україні. Саме цим питанням буде присвячено наступні круглі столи:
– “Права людини і громадянина: практики ЄС і українські перспективи” (Дніпропетровськ, 18 грудня);
– “Активний громадянин – основа побудови демократичної держави” (Одеса, січень 2013 року).

Контакти:
Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”
Євгенія Олійник
050 909 13 45

 

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: