Діти різних національностей відпочили в таборі “Джерела толерантності”

У селі Бояни (Чернівецька область) працював Міжнаціональний дитячий табір “Джерела толерантності”

11-24 липня в селі Бояни (Чернівецька область) працював Міжнаціональний дитячий табір “Джерела толерантності”. Табір організував Конгрес національних громад України, Євроазіатський єврейський конгрес, Київський освітній центр “Простір толерантності” й Музей історії та культури євреїв Буковини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, компанії “Інфопульс – Україна”, Посольства Нідерландів в Україні, проекту “Українсько-єврейські зустрічі” (Канада), АЄРК “Джойнт”, Марка Шабада та благодійних внесків батьків.

У таборі перебували українці, росіяни, поляки, румуни, німці, євреї, болгари, вірмени, греки, кримські татари, литовці, марокканці, сирійці, ассирійці, а також діти з Криму й зони антитерористичної операції (загалом 155 учасників). З дітьми працювали вихователі, які пройшли спеціальну підготовку на семінарах Конгресу національних громад України, а також правозахисники й експерти з прав людини. Табір функціонував за унікальною авторською методикою занурення в національні культури.

“Головна мета нашого табору – виховати в дітях любов і повагу одне до одного й пізнати культурне різноманіття нашого світу. В одній кімнаті можуть жити, наприклад, кримський татарин із румуном, і вони побачать, що не так вже й багато між ними відмінного, а ще навчаться поважати культуру свого сусіда”, – наголошує Наталя Бакуліна, директорка табору.

У таборі було проведено національні дні кожної громади. Першою захід провела українська громада, яка розповіла дітям про визначних постатей, про яких мало вивчають у школі, представила козацькі забави й пісні українських музичних гуртів. Кримські татари вчили готувати чебуреки, а зі старшими дітьми говорили про життя народжених у депортації. Вірменська громада розповіла про історичні місця, національні символи й алфавіт. Німецька громада, крім розповідей про “золоті двадцяті”, відомих німців і “штрудель-курсу”, провела економічний день: діти засновували свій бізнес або працювали в державних службах. У єврейський день учасники табору побачили унікальні розписи синагоги в Новоселиці, відвідали Чернівці, зокрема Музей історії та культури євреїв Буковини. На російський день діти на лінійці слухали музику Петра Чайковського та поезію Іосіфа Бродського. Завершили калейдоскоп національних днів представники румунської громади, провівши день Святого Валентина у своєму національному стилі.

Під час кожного з національних днів діти вчили ази мови представленої національної громади, співали пісні й вивчали традиційні танці. Вихователі водили учасників табору по спеціальних “станціях”, тобто заняттях, на які приходить по черзі кожен загін й дізнається щось нове. Усе відбувалося в інтерактивній формі з перервами на рухливі ігри.

Крім того, організатори провели “День миру”, “День медіа-грамотності”, захід “Будуємо мости, а не стіни”. До програми табору входили заняття з технік форум-театру, ознайомлення з роботою Міжнародного кримінального суду, а також бесіди з “живими книгами” – людьми, що мають унікальний досвід.

Фото

Контакти:
Конгрес національних громад України
Анна Ленчовська
(044) 248 36 70
knou@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: