Дітей привчатимуть правильно утилізувати батарейки

За словами фахівців, формувати звичку правильно утилізувати батарейки потрібно ще змалечку

Формувати звичку правильно утилізувати батарейки потрібно ще змалечку. Про це заявили учасники урочистого заходу в межах інформаційно-просвітницької кампанії щодо небезпек електронних відходів, який відбувся в київському ліцеї №227 імені Михайла Громова. Кампанію проводить Всеукраїнська екологічна громадська організація “Мама-86” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, компанії “МТС Україна” й Міністерства екології та природних ресурсів у межах Національної програми “Викидай правильно!”

“Для мене було відкриттям те, що діти навіть не здогадувалися про загрозу відпрацьованих батарейок. Для них батарейки були звичайними частинами іграшок, портативних пристроїв і пультів від телевізорів. Можна сказати, що наша освітня екопрограма перевернула сприйняття дітей із ніг на голову й тепер вони більш відповідально ставляться до відпрацьованих батарейок. Ще одним позитивним моментом програми було те, що діти залучали своїх батьків і розповідали їм про загрозу й необхідність правильно поводитися з відпрацьованими батарейками. У результаті наш ліцей зібрав близько 63 кілограмів батарейок. Для дітей це неабияке досягнення, яким вони дуже пишаються, адже вони своїми силами не дозволили забруднити в середньому 800 тис. літрів води та 40 тис. квадратних метрів ґрунту, а в лісовій зоні це територія проживання 4 млн. дощових черв’яків, 4 тис. кротів, 2 тис. їжачків і 4 тис. дерев”, – сказала Софія Лазарчук, кураторка екологічної програми в ліцеї №227.

“Я побачила на одному з плакатів, які діти підготували в межах інформаційно-просвітницької кампанії, дуже знакове гасло “Батарейко! Здавайся!” Щиро сподіваюся, що перші дитячі практичні крокі в захисті довкілля з часом наберуть обертів, діти принесуть нові знання й навички до родин, а з часом поведінка більшості людей стане екологічно свідомою”, – відзначила Ольга Цигульова, координаторка тематичного напрямку з хімічної безпеки ВЕГО “Мама-86”.

“Ефективно вирішувати проблему відпрацьованих батарейок неможливо без просвітницької діяльності, спрямованої на інформування населення та формування звички правильно поводитися з батарейками. На наш погляд, формувати звичку викидати батарейки правильно необхідно ще змалечку. Тому в межах програми “Викидай правильно!” спільно з партнерами ми розробили й запустили освітній проект у форматі екологічних уроків і цікавих конкурсів для учнів і їхніх родин. На прикладі ліцею №227 ми побачили, що й викладачі, й учні поділяють нашу занепокоєність стосовно екологічної небезпеки від батарейок і готові докладати всіх зусиль, щоб виправити ситуацію на краще. Проводити подібні екологічні уроки ми плануємо і в інших школах по всій Україні”, – зазначила Ольга Устинова, директорка київського територіального управління “МТС Україна”.

“Наступного року ми плануємо продовжити інформаційно-просвітницьку  кампанію щодо небезпек електронних відходів, включно з відпрацьованими батарейками, та реалізацію освітньої екопрограми в інших містах України, де працюють 19 регіональних осередків ВЕГО “Мама-86”, – розповів Денис Павловський, координатор пілотного проекту “Захисти себе та природу від використаної батарейки та збережи ресурси” ВЕГО “МАМА-86”.

Про Національну програму “Викидай правильно!”

Національна програма “Викидай правильно!”, яку реалізує Міністерство екології та природних ресурсів і компанія “МТС Україна” за участю ВЕГО “Мама-86”, передбачає створення першої в Україні комплексної системи збору й утилізації відпрацьованих акумуляторів і батарейок. На сьогодні контейнери для збору відпрацьованих батарейок встановлено в усіх магазинах “МТС” у Києві й Київській області, а також у Львові. Перелік пунктів прийому відпрацьованих батарейок у магазинах “МТС” можна знайти тут. Цей список постійно оновлюють.

Контакти:
Всеукраїнська екологічна громадська організація “Мама-86”
Ольга Цигульова
(044) 227 02 57
067 403 26 09
tsygulyova@mama-86.org.ua

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: