Дискусія «Регіональна ідентичність Донбасу»

27 березня о 18:00 у книгарні «Є» (адреса: книгарня «Є»: вул. Лисенка, 3) відбудеться розмова за участю Андрія Бондаря і Вахтанга Кебуладзе з приводу перекладу книжки польської дослідниці Марти Студенної-Скрукви. Вхід вільний.

27 березня о 18:00 у книгарні «Є» (адреса: книгарня «Є»: вул. Лисенка, 3)  відбудеться розмова за участю Андрія Бондаря і Вахтанга Кебуладзе з приводу перекладу книжки польської дослідниці Марти Студенної-Скрукви. Вхід вільний.

Книга видана Лабораторією законодавчих ініціатив у рамках проекту Української школи політичних студій за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

І в Україні, і за її межами семантичне поле самого визначення “Донбас”, що є скороченням від російської назви “Донецкий Бассейн”, розширюється на певний окремий культурний простір, який характеризує не так частину України, як українсько-російське пограниччя. Водночас, Донбас як регіон у складі української держави уособлює її найбільш денаціоналізовану частину.

Поруч із Кримом саме Донбас вважався регіоном, із якого вийде перший імпульс ірреденти в напрямку Росії. Наявний тут сепаратизм розглядається як критичний до суспільно-культурної реальності України дискурс, в якому актуалізується певна форма бунту російськомовних українців. У цьому контексті сепаратизм стає чимось на кшталт міфу самоідентифікації цієї найчисельніше репрезентованої в Донбасі суспільної групи.

Периферійність Донбасу означає тут відчуття неприлаштованості стосовно канону українськості, санкціонованого центром. А сепаратизм розуміється не як діяльність, а як ідея, що символічно компенсує мешканцям Донбасу статус культурного підпорядкування Києву.

Учасники:  Андрій Бондар, Вахтанг Кебуладзе

Марта Студенна-Скруква (нар. 1983) – сходознавець, доктор гуманітарних наук у царині історії, ад’юнкт у Східному інституті Познанського університету ім. А. Міцкєвича. Досліджує регіональні ідентичності на території колишнього СССР, звертаючи особливу увагу на українсько-російське пограниччя.

Контакти: Українська школа політичних студій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: