Дискримінація в Україні: проблеми й перспективи їх подолання

Експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер опублікувала аналітичний звіт “Дискримінація в Україні: проблеми й перспективи їх подолання”

Експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер опублікувала аналітичний звіт “Дискримінація в Україні: проблеми й перспективи їх подолання”. Матеріал підготовлено в межах проекту “Суспільство та проблеми захисту від дискримінації: експертний погляд”, який виконує Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт констатує, що в Україні, яка офіційно оголосила курс на європейську інтеграцію, відбулося занадто мало відповідних змін у законодавстві стосовно забезпечення прав меншин і захисту від дискримінації. За її словами, неодноразово повторювані рекомендації й заклики провідних міжнародних організацій та українських експертів посилити повноваження центрального органу виконавчої влади, який відповідав би, зокрема, за гармонізацію міжетнічних відносин і протидію дискримінації, було проігноровано.

Відповідно до звітів і моніторингу міжнародних і національних (переважно неурядових) агенцій, найуразливіші групи меншин в Україні – це роми, мігранти й іноземці (надто ті, хто відрізняється зовнішньо від представників “білої раси”), а також кримські татари, які зазнають утисків і дискримінації за етнічною та релігійною ознаками.

При цьому, за словами Наталії Беліцер, різко негативні уявлення про масштаби расизму та ксенофобії в Україні виявилися значно перебільшеними, що яскраво доведено під час проведення в Україні футбольних змагань Євро-2012.

Контакти:
Український незалежний центр політичних досліджень
(044) 279 24 35
ucipr@ucipr.kiev.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: