Дільничні інспектори міліції Луганщини пройшли навчання з прав людини та порядку роботи зі зверненнями громадян

19 березня 2010 року регіональна громадська організація «Луганська правова фундація» провела два навчальні семінари для дільничних інспекторів міліції, перший з яких стосувався питань дотримання стандартів Європейського суду з прав людини в діяльності міліції, інший - порядку роботи зі зверненнями громадян. У тренінгу взяли участь 22 співробітники міліції з різних райвідділів Луганської області.

Заходи відбулися в межах проекту “Сприяння реформуванню кримінальної юстиції України”, що реалізується Луганською правовою фундацією за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час першого семінару увагу дільничних інспекторів міліції було зосереджено на недопустимості застосування катувань, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження. Тренер Микола Мазур підкреслив абсолютний характер цієї заборони, який не дозволяє працівникам ОВС робити виключення з цього правила навіть при наявності загрози національній безпеці України тощо. Крім того, під час заняття було розглянуто проблеми дотримання правоохоронцями права на свободу та особисту недоторканість, права на повагу до приватного та сімейного життя та свободи мирних зібрань.

Слухачі проаналізували окремі прецеденти Європейського суду з прав людини та конкретні приклади з їхньої практики.

Під час другого тренінгу співробітникам міліції були роз’яснені питання, спрямовані на вдосконалення діяльності ОВС щодо прийому, реєстрації та розгляду заяв та повідомлень про злочини та правопорушення, що вчинені або готуються. Слухачі, за допомогою тренера, проаналізували закордонний досвід реєстраційної роботи в підрозділах правоохоронних органів.

Крім того, в рамках заходу були розглянуті питання взаємодії підрозділів та служб органів внутрішніх справ між собою та з іншими правоохоронними органами, з метою удосконалення реагування на злочини.

Контакти виконавців проекту:

Регіональна громадська організація “Луганська правова фундація”

Адреса організації: 91051, м. Луганськ, квартал Якіра, 8/33

Телефон: (0642) 61 43 22

Ел. пошта: benitsky@poisk.lg.ua jurlugansk@yandex.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: