Держзакупівлі продуктів лікарнями: значних порушень не зафіксовано

Моніторинг провів Фонд підтримки муніципальних ініціатив

У серпні-листопаді лікарняні заклади здійснювали державні закупівлі продуктів харчування загалом без грубих порушень і переплат. Про це свідчать результати моніторингу, який провів Фонд підтримки муніципальних ініціатив на базі Громадської експертної ради при Комітеті Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією. Моніторинг підтримувала програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Критеріїв, за якими проводили дослідження, було кілька. За першими критерієм експерти відібрали закупівлі за період із 1 серпня до 20 листопада, за другим – відсіяли всі закупівлі, окрім продуктів харчування. За третім критерієм залишилися ті продукти харчування, які фігурували предметом закупівлі більш ніж в одному тендері.

Загалом було проаналізовано державні закупівлі 12 медичних закладів на суму понад 24 млн. грн.

Експерти провели моніторинг закупівель молока, масла, яловичини, круп та олії рафінованої, які здійснили:
· КЗОЗ “Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Департаменту охорони здоров’я Харківської обладміністрації;
· КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2″(Вінницька область);
· Комунальна установа Сімферопольської міської ради “Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Сімферополя №3”;
· КУ “Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди”;
· Міська клінічна лікарня №6 швидкої медичної допомоги м. Сімферополя;
· КЗ “Дніпропетровська клінічна психіатрична лікарня” Дніпропетровської облради;
· Київська міська клінічна лікарня №17;
· Луганська обласна клінічна лікарня;
· Центральна районна лікарня Києво-Святошинського району Київської області,
· КУ “Одеська обласна клінічна психіатрична лікарня №1”;
· КЗ “Кіровоградська обласна психіатрична лікарня”;
· Київська міська клінічна лікарня №8.

Виникли питання щодо процедури рамкових угод Київських міських клінічних лікарень №8 і №17 у частині відхилення найдешевших пропозицій. Через відсутність роз’яснень від Мінекономрозвитку щодо м’яких і жорстких порушень вимог участі в конкурсі комітети конкурсних торгів не можуть ризикувати. Якщо вони не відхилять пропозиції з помилками, до них можуть застосувати санкції контрольні органи. Тому, за словами експертів, у перспективі Мінекономрозвитку разом з Антимонопольним комітетом України та Держфінінспекцією мають запропонувати учасникам свою узгоджену позицію щодо технічних помилок, на які можна “заплющити очі”, якщо держава від цього виграє фінансово.

Звіт за підсумками моніторингу

Контакти:
Фонд підтримки муніципальних ініціатив
067 401 99 17
fond@fpmi.kiev.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: