Держустанови погодилися відкрити доступ до генпланів міст

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підготує пропозиції Кабінетові Міністрів щодо зняття грифів “для службового користування” (ДСК) з генеральних планів міст і дрібномасштабних топографічних карт

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підготує пропозиції Кабінетові Міністрів щодо зняття грифів “для службового користування” (ДСК) з генеральних планів міст і дрібномасштабних топографічних карт. Про це розповіли представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), який здійснює проект “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, однією з основних причин обмеження доступу громадськості до генпланів є виготовлення їхньої графічної складової на дрібномасштабних картах із топографічною підосновою. Дрібномасштабні карти досі мають статус службової інформації в переліках Міністерства оборони України, Мінрегіону та Державного агентства земельних ресурсів. Проте військові топографічні карти понад 100 найбільших міст України вже зараз можна придбати через Інтернет. Досить точні зображення можна безкоштовно отримати в Google Maps.

На практиці така ситуація, за словами експертів, заважає комерційним організаціям, які здійснюють геодезичні роботи. Вони не можуть створювати власних незареєстрованих баз геодезичних знаків і реперних точок, які так само вважаються інформацією з обмеженим доступом. Крім того, від такого втаємничення страждають самі державні установи та їх чиновники: витік псевдосекретів часто є приводом для відкриття карних справ на представників держустанов.

“Ми були приємно вражені тим, наскільки легко та з розумінням проблеми держустанови підтримали пропозиції від громадськості. Сподіваємося, Кабінет Міністрів не стане чинити спротив давноочікуваним змінам і нарешті поставить хрест на корупційних ризиках, які зумовлює втаємничення геоінформаційних даних у містобудуванні та землекористуванні. І генеральні плани міст нарешті стануть доступні громадянам”, – сказав Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: