Державу закликають захистити права споживачів фінансових послуг

Фахівці наголошують, що в Україні слід розробити й запровадити систему захисту прав споживачів фінансових послуг

В Україні слід розробити й запровадити систему захисту прав споживачів фінансових послуг. Про це 13 березня в Києві заявили учасники круглого столу “Захист прав споживачів фінансових послуг: виклики для України”. Захід провела Всеукраїнська федерація споживачів “Пульс” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, Світового банку й Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів “Пульс” Наталія Бородачова нагадала про невтішну ситуацію на фінансовому ринку у 2008-2009 роках, коли громадяни України постраждали від фінансових установ під час кризи, а держава була неспроможна їх захистити. Вона наголосила на важливості прискорення реформи захисту прав споживачів фінансових послуг, що має сприяти втіленню в життя девізу 2013 року від міжнародної організації “Consumers International”: “Справедливість для споживачів без зволікань!”

Зі свого боку, представниця Агентства США з міжнародного розвитку Юлія Вітка зауважила, що в Україні є закони для захисту споживачів, але їх або взагалі не виконують, або немає належного контролю за їх виконанням.

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик наголосив на необхідності запровадити національну модель захисту прав споживачів фінансових послуг. Вона, за його словами, має включати законодавчу базу, регуляторну систему контролю фінансових установ і правозахисну систему.

Заступник голови Ради Незалежної асоціації банків України Юрій Блащук наголосив, що фінансова просвіта споживача – це не лише дієвий засіб захисту прав споживачів, а й необхідний чинник еволюції фінансового ринку. За його словами, грамотний клієнт сприяє розвитку ринку фінансових послуг і стимулює створення складних фінансових продуктів.

Контакти:
Всеукраїнська федерація споживачів “Пульс”
(044) 513 99 36
ucf_pulse@ukr.net

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: