На реалізацію Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки коштів не виділяли
На реалізацію Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки коштів не виділяли. Про це повідомило Представництво “Transparency International” в Україні, яке здійснює громадський моніторинг виконання програми спільно з Антикорупційною радою України, Українським інститутом публічної політики, Фундацією “Відкрите суспільство”, Центром політико-правових реформ, ГО “Філософія серця” й Інформаційно-правовим центром “Наше право”. Ініціативу підтримують Посольство Королівства Нідерландів і програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.
Відсутність коштів, на думку експертів, ставить під загрозу впровадження Національної антикорупційної стратегії, ухваленої Президентом України.
“Антикорупційну держпрограму розробляли й ухвалювали без будь-якого обговорення з громадськістю. Тому встановити істину в питанні, чому обрали саме ті чи інші заходи й на що реально витрачають майже мільярд бюджетних коштів, є одним із головних завдань проекту. Адже наразі ситуація виглядає так, наче хтось хоче підставити главу держави, і над цим варто було б задуматися в контексті формування нового уряду”, – сказав керівник “Transparency International Україна” Олексій Хмара.
За його словами, свою позицію міг би висловити Національний антикорупційний комітет при Президентові України, відповідальний за всебічну оцінку ситуації у сфері протидії корупції. “Одначе позиція НАК із цього приводу досі невідома”, – зазначає експерт.
Попередні результати громадського моніторингу буде представлено 9 грудня в межах Міжнародного дня боротьби з корупцією.
28 листопада виповнився рік, як в Україні діє Державна програма щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки. Її ухвалив уряд на виконання Національної антикорупційної стратегії, затвердженої Указом Президента Віктора Януковича.
Реалізація програми передбачає виділення понад 820 млн. грн. бюджетних коштів. Зокрема, 2011 року на здійснення 30 заходів антикорупційної держпрограми мало бути виділено 1,94 млн. грн., а 245,68 млн. грн. – на виконання 105 заходів цієї програми у 2012 році.
Контакти:
Представництво “Transparency International” в Україні
Богдан Якимюк
(044) 361 78 28
pr@ti-ukraine.org
***
Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.