День Автономної Республіки Крим в Парламентській Асамблеї Ради Європи

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Міжнародний фонд «Відродження», Меджліс кримськотатарського народу напередодні святкування 20-ї річниці вступу України до Ради Європи мають честь повідомити про проведення 30 вересня 2015 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи міжнаціонального заходу «День Автономної Республіки Крим».

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Міжнародний фонд «Відродження», Меджліс кримськотатарського народу напередодні святкування 20-ї річниці вступу України до Ради Європи мають честь повідомити про проведення 30 вересня 2015 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи міжнаціонального заходу «День Автономної Республіки Крим». Планується, що участь у зазначеному заході візьмуть близько 500 осіб, серед яких: члени національних делегацій у ПАРЄ, керівництво РЄ, керівники структурних підрозділів секретаріату РЄ та ПАРЄ, судді ЄСПЛ та працівники секретаріату ЄСПЛ,  представники дипломатичного корпусу, акредитованого при РЄ, представники міжнародних урядових та неурядових організацій, українські правозахисники, адвокати, які ведуть справи про порушення прав людини в АР Крим, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

Незаконна окупація Автономної Республіки Крим, правовий статус кримських татар у Криму та їхні проблеми, примушення до набуття громадянства Російської Федерації, порушення прав людини на окупованій території: політичні переслідування, зникнення, викрадення, катування і вбивства, рейди в будинках, мечетях і  школах; свавільні систематичні допити, насильство щодо жінок, незаконні арешти, необґрунтоване подовження термінів утримання під вартою, заборони на проведення мирних зібрань, порушення права на освіту і використання рідної мови, порушення права власності та тиск на культурне життя – все це, наразі, відбувається на окупованій українській території, і ця інформація має бути оприлюднена. Українські громадяни вдячні Парламентській асамблеї Ради Європи та міжнародній спільноті  за висловлену підтримку і сподіваються, що ця підтримка сприятиме деокупації Автономної Республіки Крим.

З метою демонстрації реальної ситуації та інформування міжнародної спільноти про фактичний стан дотримання прав людини на окупованій території планується провести міжнаціональний захід «День Автономної Республіки Крим», який укладатиметься з трьох подій.

Круглий стіл на тему «Права людини в окупованому Криму», присвячений питанням: політичних переслідувань в окупованому Криму; порушення прав кримськотатарського народу, а фактично – «латентної депортації»; міжнародних  механізмів захисту прав людини на окупованій території АР Крим та м. Севастополі.

Основні доповідачі: Борис Захаров, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Дар’я Свиридова, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Роман Мартиновський, Регіональний центр прав людини, Сергій Заєць, Регіональний центр прав людини, Гаяна Юксель, Меджліс кримськотатарського народу, Риза Шевкієв, Меджліс кримськотатарського народу,  Георгій Логвинський, Народний депутат України, Заступник Голови Постійної делегації.

Місце проведення: будівля ПАРЄ, Зал №3

Час проведення:  13.00-14.00

Фотовиставка «Боротьба крізь роки» на якій будуть представлені фотографії кримського фотохудожника, який виступає під псевдонімом BAYKUŞ. Унікальність даної експозиції полягає в тому, що глядачам будуть представлені фотографії, зроблені під час перших масових акцій протесту в Москві в 1987 році. У той рік сотні кримських татар з різних регіонів СРСР з’їхалися до Москви, щоб заявити про своє право, і вимагали повернення всього народу на історичну батьківщину. Автор фотографій, один з учасників мітингів у Москві, є найближчим родичем BAYKUŞ, що і дозволило об’єднати два періоди в житті однією ланкою – ланкою пам’яті та історії. У сучасних фотографіях будуть представлені роботи самого BAYKUŞ, де можна відстежити те, як жили кримські татари, вже повернувшись на Батьківщину, за яку так боролися. Крім того, в експозиції будуть представлені фотографії, зроблені під час подій 2014 року, коли кримським татарам знову доводиться кричати про свої права і буквально виживати в умовах, що склалися.

Місце проведення: будівля ПАРЄ, 5 поверх.

Час: урочисте відкриття експозиції відбудеться 30 вересня 2015 року о 14.00 годині. Фотовиставка триватиме до кінця четвертої сесії ПАРЄ.

“Кримський вечір” – це приголомшливе  культурно-мистецьке дійство за участі відомих митців, а також можливість спробувати делікатеси найкращих кримськотатарських кухарів.

Зазначений захід супроводжуватиметься музикальними творами різних нородів: кримськотатарського, єврейського, турецького, азербайджанського, українського, ромського тощо. В програмі візьмуть участь метр кримськотатарської музики Джеміль Каріков – майстер гри на сазі, багламі, та інших музичних інструментах, Марініта та Орхан Агабейлі – віртуозний дует, творчість якого ґрунтується на поєднанні культур різних народів з джазовою та академічною музикою, а також ий кримськотатарський акордеоніст Шевкет Зморка.

Музиканти, які будуть представляти Україну на «Кримському вечорі» є учасниками проекту «Мистецтво толерантності» – кампанії проти ксенофобії, що покликана демонструвати мультикультуралізм і виховувати толерантність.

Видатний кримськотатарський художник і скульптор Рустем Скибін представлятиме виставку кримськотатарського декоративно-ужиткового мистецтва “ZINCIR. ЛАНКИ ПАМ’ЯТІ”, з захоплюючою розповіддю про культурні традиції і семантику кримськотатарського народу.

Контакти: Українська Гельсінкська спілка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: