Культурознавча експедиція проекту «ДЕ НЕ ДЕ» вирушає на Південь

Програма культурознавчих експедицій у регіони України «ДЕ НЕ ДЕ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» розпочинає новий проект, присвячений дослідженню Бессарабії. Про це 27 червня в Українському кризовому медіа-центрі повідомили його організатори.

Програма культурознавчих експедицій у регіони України «ДЕ НЕ ДЕ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» розпочинає новий проект, присвячений дослідженню Бессарабії. Про це 27 червня в Українському кризовому медіа-центрі повідомили його організатори.

Як зазначив директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслав Лячинський, існує потреба об’єднання країни шляхом обміну ідеями. «Вивчення культурного поля тих регіонів, які ще залишаються на певній периферії в Україні…  Деякі інші регіони також залишатимуться у центрі нашої уваги. Це так звані прикордонні і поліетнічні регіони – Закарпаття, Буковина, південь Одещини та Херсонська область», – наголосив пан Лячинський.

Цей проект є одним із переможців конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» «Культурна дипломатія задля діалогу». 18 проектів-переможців конкурсу це громадські ініціативи, які співпрацюватимуть із різними регіонами України, сприятимуть діалогу та порозумінню у суспільстві.

Проект «ДЕ НЕ ДЕ: Південь» відбуватиметься у два етапи. Перший – це дослідження регіону, другий – відвідини обраних 5 міст Одеської області для представлення культурних проектів. «Останні два роки ми присвятили Сходу України. Побувши там досить тривалий час, ми зрозуміли, що є певний вакуум в інформаційному полі щодо інших регіонів», – підкреслив Леонід Марущак, куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру. Бессарабія цікава тим, що вона була найпізніше приєднана до УРСР, її територія включає частини Республіки Молдова, Чернівецької та Одеської областей.

Серед головних завдань «ДЕ НЕ ДЕ» – виявлення публічних просторів, намагання повернути їм функції, які вони мали раніше та привернути увагу до збереження об’єктів монументального мистецтва, особливо радянської епохи. «Якщо це було зроблено за часів СРСР…, то, насправді, це чудові витвори мистецтва, які робили місцеві і не тільки жителі»,  – зазначив художник Олександр Долгий. Важливим напрямком є також створення методології дослідження різних місць.

Під час скайп-включення Ольга Гончар, менеджер комунікацій та проектів Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, зауважила, що важливою є комунікація проектів усіма каналами – через соціальні мережі, ЗМІ, особисті канали тощо. «Якщо відбувається щось позитивне в регіоні,  це не виходить на національний рівень ЗМІ. Навіть запрошуючи журналістів на наші події, редактори їм не дозволяють їхати знімати культуру. Проте нас це не зупиняє», – зазначила пані Гончар. Не менш важливим є позитивна презентація регіону у національних ЗМІ задля створення сприятливого середовища для розвитку та співпраці.

Для того, щоб дізнатися більше про культурну дипломатію, як один з напрямків роботи Міжнародного фонду «Відродження», журналісти можуть звернутися до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.ua.

Фото надані УМКЦ.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: