Культурна дипломатія: проект з обміну для культурницьких діячів Закарпаття і Слобожанщини

Протягом 24-26 травня представники культурницьких центрів з Харкова, Львова та Києва взяли участь у проекті з обміну в межах ініціативи «Культурна дипломатія задля діалогу» Міжнародного фонду «Відродження», відвідавши Закарпаття. Програма обміну передбачає візити учасників до культурних центрів Закарпаття і Слобожанщини. Цього разу харків’яни, львів’яни та кияни відвідали Закарпаття, а вже наприкінці червня закарпатці відвідають Харків і проїдуть Слобожанщиною (Чугуїв, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Святогірськ). Організатори проекту з обміну - благодійний фонд «Мистецькі надра».

Протягом 24-26 травня представники культурницьких центрів з Харкова, Львова та Києва взяли участь у проекті з обміну в межах ініціативи «Культурна дипломатія задля діалогу» Міжнародного фонду «Відродження», відвідавши Закарпаття. Програма обміну передбачає візити учасників до культурних центрів Закарпаття і Слобожанщини. Цього разу харків’яни, львів’яни та кияни відвідали Закарпаття, а вже наприкінці червня закарпатці відвідають Харків і проїдуть Слобожанщиною (Чугуїв, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Святогірськ). Організатори проекту з обміну –  благодійний фонд «Мистецькі надра».

Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проекти, які сприяють міжрегіональній співпраці культурницьких ініціатив та залучають громади до діалогу. Цей проект з обміну для культурницьких організацій в межах ініціативи «Культурна дипломатія заради діалогу» сприятиме порозумінню у суспільстві.

Програма з обміну включала участь у круглому столі «Регіональні соціокультурні форуми. Досвід і перспективи» в Ужгороді, який зібрав 30 представників культурницьких організацій. Учасники розказали про напрямки діяльності своїх організацій та створили «Колаж стереотипів», на якому візуалізували уявлення про регіон один одного (закарпатці – про Слобожанщину, харків’яни, львів’яни і кияни – про Закарпаття). Організатори планують у вересні, під час третьої міжрегіональної зустрічі порівняти ці колажі із баченням, яке з’явиться після візитів і співпраці.

У результаті, організатори проекту очікують налагодження зв’язків між культурними інституціями з обох регіонів, а також появу робочої групи, що складатиметься з 7 тандемів за напрямками «література», «музика», «кіно», «театр», «візуальне мистецтво», «лекційно-дискусійна програма», «воркшопи та майстеркласи для дітей та молоді», та організує майбутній форуму про Слобожанщину в Ужгороді  «СлободаКульт».

З Харкова приїхали представники: ЄрмиловЦентр; Галерея «Come.in»; PR-аґенція «Bagels & Letters»; Академія візуальних мистецтв; Харківський літературний музей.

Зі Львова: «ГаліціяКульт»; Культурно-мистецький центр «Палац мистецтв»; Департамент культури міста Винники (Львівська область).

З Києва: «ДонКульт»; Національний художній музей України; фестиваль «Метро до Кибинець»; Dofa.fund.

Закарпатську культурну спільноту представляли: Освітня платформа «Nomen»; фестиваль «Березневі коти»; ГО «Інститут міста Ужгорода; мистецький центр «Кубло»; ГО «ПораБуло»; Асамблея митців «Ротонда»; галерея «Диптих»; Закарпатська ОУНБ ім. Ф. Потушняка; формація Sound of Poetry), творча група «Кружка Есмарха»; Кінозала ім. Стенлі Кубрика), – з Ужгорода. І ГО «Молодіжні ініціативи Закарпаття з Мукачева.

Для додаткових коментарів щодо проектів програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» можна звернутися до її директора Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: