Cоціально-економічний портрет студентів: результати опитування

7 червня відбувся круглий стіл щодо результатів загальнонаціонального опитування аналітичного центру CEDOS «Cоціально-економічний портрет українських студентів»

7  червня відбувся круглий стіл щодо результатів загальнонаціонального опитування аналітичного центру CEDOS «Cоціально-економічний портрет українських студентів».

Опитування показало, що стипендія є життєво важливою лише для 25% студентів, для яких вона покриває більше половини їх витрат, адже студенти в середньому походять із багатших родин, ніж українська молодь в цілому.

Тобто формальна безоплатність не дає реального доступу до вищої освіти для всіх прошарків населення, насамперед через вплив бідності на шкільне і дошкільне навчання. Навіть ті бідні, хто таки вступає на бюджет і отримує стипендію, не можуть використати її для покриття своїх потреб, бо стипендії не є адресними і виділяються однаково усім потрошку. Стипендія повинна стати стимулом для талановитої молоді з незаможних родин, а не кишеньковими грошима “на пиво” для майже всіх тих, хто вступив на бюджет.

Студенти дезорієнтовані у виборі спеціальності.

Щонайменше 62% студентів бракує інформації для того, щоб зробити цей вибір. Така розгубленість у майбутньому дає низький відсоток тих, хто збирається шукати роботу за спеціальністю. Лише 58%, тобто трохи більше половини, мають намір шукати роботу за фахом. Усе це говорить про те, що на етапі вступу відсутні умови для зваженого вибору спеціальності. Саме тому ми повинні переходити до підходу, за яким абітурієнт перш за все вступає до університету, а вже на 2 курсі визначається зі спеціальністю. В таких умовах він буде розуміти набагато більше про те, що саме він обирає і що це дасть йому у майбутньому.

Результати опитування

Опитування студентів ВНЗ проводилося компанією GfK Ukraine у період з 15 лютого по 6 березня 2016 року на замовлення Аналітичного центру CEDOS в рамках проекту “Ініціативи з розвитку українських аналітичних центрів” Міжнародного фонду “Відродження” (IRF) у співпраці з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: