Тендер “Громадський моніторинг доступу до інформації про власність”

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета тендеру – залучення громадськості до оцінки якості та відповідності даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

Дата завершення конкурсу:

20.01.2016

Програма:

Демократія і належне врядування

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД “ВІДРОДЖЕННЯ” (МФВ)

Програмна ініціатива “Демократична практика”

ОГОЛОШУЄ ТЕНДЕР “ГРОМАДСЬКИЙ МОНІТОРИНГ ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВЛАСНІСТЬ”

Доступ до великого масиву інформації, важливої для суспільства, завжди був закритим для громадськості в Україні. Після Революції Гідності було прийнято ряд прогресивних антикорупційних законів, які забезпечують он-лайн доступ до багатьох публічних реєстрів. Зокрема, у липні 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін у деякі закони України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції”, яким було відкрито доступ до реєстрів власників нерухомості, транспортних засобів та землі. Цей Закон покликаний сприяти посиленню громадського контролю за владою, зниженню рівня корупції та створенню умов для забезпечення відкритості та прозорості влади.

У жовтні 2015 року держава відкрила доступ до відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Державному земельному кадастрі. Разом із тим, доступ до Єдиного державного реєстру транспортних засобів досі не відкрито, а уповноважені органи влади посилаються на технічні проблеми.

Надання відкритого доступу до реєстрів власності на землю та нерухоме майно в Україні може стати важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією. Водночас, зазначені реєстри ще містять цілу низку помилок та неточних даних, а також інформацію, починаючи лише з 2013 року.

Також у жовтні 2014 року Верховною Радою України було прийнято закон, що забезпечує прозорість структури власності та встановлює механізм розв’язання проблеми виявлення фізичної особи – кінцевого власника (бенефіціарного власника) юридичних осіб.   

Результатом ухвалення відповідного законодавства стало те, що юридичні особи приватного права (за певними виключеннями) зобов’язані подавати до Єдиного державного реєстру відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, яка де-факто контролюєкомпанію. Така інформація допоможе контролювати майновий стан чиновників, а також розуміти, на чию користь працює певний суб’єкт господарювання, хто в кінцевому результаті отримує вигоду з угод, які укладає відповідна юридична особа.

Оскільки саме громадськість була ініціатором та основним лобістом ухвалення вищезгаданого законодавства, важливо забезпечити участь громадськості на етапі моніторингу його імплементації, а також з метою врахування виявлених недоліків для вдосконалення / створення інших державних реєстрів як важливих інструментів боротьби із корупцією, МФВ оголошує даний тендер.

Мета тендеру – залучення громадськості до оцінки якості та відповідності даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

 

Учасники тендеру: До участі у тендері запрошуються благодійні фонди, громадські організації та громадські спілки, які мають:

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;

• щонайменше трирічний досвід активної роботи у антикорупційній сфері, моніторингу роботи органів публічної влади;

• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, у коаліції з іншими громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

На отримання фінансування в межах тендеру не можуть претендувати прибуткові організації, політичні партії, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, релігійні громади та приватні (фізичні) особи, а також фізичні особи-підприємці.

Проектна пропозиція має передбачати діяльність за одним із лотів:

ЛОТ 1.

– моніторинг, верифікація та громадська оцінка повноти даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

– підготовку аналітичного звіту за підсумками моніторингу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

– обговорення та оприлюднення результатів моніторингу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на публічних заходах (конференціях, круглих столах, прес-конференціях тощо);

– підготовку та лобіювання в органах влади пропозицій за результатами моніторингу щодо удосконалення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ЛОТ 2.

– моніторинг, верифікація та громадська оцінка повноти даних Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб;

– підготовку аналітичного звіту за підсумками моніторингу Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб;

– обговорення та оприлюднення результатів моніторингу Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб на публічних заходах (конференціях, круглих столах, прес-конференціях тощо);

– підготовку та лобіювання в органах влади пропозицій за результатами моніторингу щодо удосконалення роботи Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

Просимо взяти до уваги!

За підсумками тендеру передбачається обрати одного переможця по кожному з лотів.

Проектна пропозиція може передбачати здійснення діяльності лише в межах одного з лотів тендеру.

Один учасник тендеру може подати окремо проектні пропозиції по лоту 1 та лоту 2.

Термін реалізації проекту не може перевищувати 6 місяців. Планована дата початку діяльності за проектом – 1 березня 2016 р.

Учасники тендеру самостійно визначають розмір запитуваної суми на виконання проектної пропозиції. Оптимальність та обґрунтованість запитуваного бюджету буде одним із критеріїв визначення переможця тендеру.

Як окремі додатки проектна пропозиція (незалежно від того, на який лот вона подана) має містити:

  • стислий опис методології моніторингу;
  • посилання на матеріали у антикорупційній сфері, моніторингу роботи органів публічної влади, що розміщено в публічному доступі, які свідчать про досвід учасника тендеру;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві зі ЗМІ, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями тощо).

Проектні пропозиції, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Останній термін подання проектів – 20 січня 2016 року.

Оголошення результатів – до 20 лютого 2016 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:

зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”;

– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua. У рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Тендер “Реєстр речових прав”” (для лоту №1) або “Тендер “Бенефіціарні власники”” (для лоту №2).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 20 січня 2016 року, не розглядатимуть.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.

Поданих на тендер матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати тендеру буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua,  cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: