4.5.0 – конкурс воєнної літератури для військових та ветеранів

МЕТА КОНКУРСУ:

створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені

Оголошення результатів конкурсу:

22.11.2024

Кінцевий термін подання пропозицій:

20.07.2024

Дата завершення конкурсу:

20.07.2024

Програма:

Соціальний капітал

З часу початку російсько-української війни більше мільйона українців та українок приєдналися до сил захисту. Дії росії зруйнували життя мільйонів українців та зробили тему війни центральною для осмислення та рефлексії. Втім, війна породила також історії мужності, жертовності та людяності, що потребують висловлення і поширення. 

Ми хочемо почути та посилити унікальні історії та переживання захисників України, посилити їх голоси та забезпечити підтримку і визнання. Тому, Міжнародний фонд “Відродження” ініціює конкурс поезії та прози серед військовослужбовців і ветеранів. Партнером конкурсу є Видавництво Старого Лева.

Його мета – створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені.
За результатами конкурсу найкращі роботи увійдуть до антології, що вийде друком у Видавництві Старого Лева у 2025 році. Переможці у своїх категоріях додатково отримають грошові призи у розмірі 45 тис. грн.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму, додатково надавши основну інформацію про себе та короткий опис поданої роботи. 

Роботи приймаються до 20 липня 2024 року. Оголошення переможців відбудеться не пізніше за листопад 2024 року. 

Конкурс відкритий для військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни, без обмежень по віку, статусу служби абощо.

Учасники можуть подати свої роботи в наступних категоріях:

  • Оповідання: Короткі літературні твори, що розповідають завершену історію. Обмеження за обсягом – до 20 000 знаків.
  • Есе: Авторські роздуми на задану тему, що відображають особисту точку зору та аналітичне мислення. Есе можуть включати аналіз подій, персональний досвід, рефлексії на актуальні питання. Обмеження за обсягом – до 10 000 знаків.
  • Нотатки або Щоденникові Записи: Персональні записи, що відображають щоденний досвід, думки, враження та емоції учасника. Цей жанр надає можливість зафіксувати автентичний досвід, спостереження та реакції на події в реальному часі. Обмеження за обсягом – до 15 000 знаків.
  • Вірші: Ліричні твори, що відображають емоції, думки та рефлексії автора. Обмеження за обсягом – до 40 рядків.

Тематика: Конкурс зосереджений на темі війни в Україні, відображаючи особистий досвід, переживання, героїзм, мужність, втрати, надію та інші аспекти, пов’язані з військовими діями та їх наслідками.

До складу журі конкурсу входять:

  • Павло ПАШТЕТ Белянський, письменник, військовослужбовець
  • Євген Лір, письменник, військовослужбовець, волонтер
  • Олена Лотоцька, письменниця, військовослужбовиця
  • Володимир Єрмоленко, письменник, філософ, волонтер
  • Олена Герасим’юк, письменниця, парамедикиня
  • Ростислав Семків, літературознавець, письменник

Обмеження: Кожен учасник може подати не більше одного прозового твору в межах однієї категорії (не більше двох прозових творів загалом) та не більше 3 поетичних творів в межах категорії “поезія”. 

Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму, додатково надавши основну інформацію про себе та короткий опис поданої роботи. 

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: