Конкурс “ПРОВЕДЕННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У СФЕРІ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ”

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань, як одного з найефективніших інструментів контролю над діями влади.

Дата завершення конкурсу:

17.03.2017

Програма:

Демократія і належне врядування

Журналістські розслідування є одним із найефективніших інструментів боротьби з корупцією. Значною мірою завдяки роботі журналістів-розслідувачів вдалося зібрати докази корупційних діянь представників влади і, в деяких випадках, саме журналістські матеріали призвели до звільнення та арешту окремих посадових осіб, причетних до корупційних схем. Зараз Україна поступово просуває антикорупційні реформи, великим проривом стало запровадження електронної системи державних закупівель ProZorro, он-лайн системи використання публічних коштів E-data, електронних декларацій та відкриття державних реєстрів.  Також запрацювали нові антикорупційні органи і журналісти–розслідувачі мають стати основними партнерами для цих молодих інституцій у викритті корупційних діянь представників влади.

Крім того, в складних умовах військового конфлікту журналісти мають бути ефективним контролером (watchdog) діяльності влади, викривати та оприлюднювати будь-які спроби ослаблення країни зсередини через корупційні схеми.

Журналістські розслідування – це жанр журналістики, найбільш чутливий до незалежності від бізнесу та позапартійності. Наявність незалежного фінансування одна з важливих умов довіри до результатів розслідування.

Саме тому Міжнародний фонд “Відродження” вже не один рік сприяє незалежним професійним командам журналістів, які спеціалізуються на розслідуваннях, задля того, щоб закріпити традицію постійного й якісного громадського контролю за діями влади.

 

Мета конкурсу – донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань, як одного з найефективніших інструментів контролю над діями влади.

 

Учасники конкурсу: громадські об’єднання та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати.

Розслідування можуть мати як національний, так і регіональний масштаб.

 

Пріоритети конкурсу (перелік орієнтовний і не є вичерпним):

  • розслідування корупційної діяльності одного чи декількох органів публічної влади;
  • розслідування тіньових зв’язків влади та бізнесу;
  • забезпечення постійного правового супроводу діяльності апліканта у сфері журналістських розслідувань;

 

Просимо взяти до уваги!

 

Термін реалізації проекту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проектів – 1 травня 2017 р.

Аплікант самостійно визначає тематику розслідувань. При цьому в тексті проектної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість журналістських розслідувань у визначеній (-их) сфері (-ах).

 

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

  • посилання на матеріали розслідувань, які провів учасник конкурсу чи основні виконавці проекту, та які розміщено в публічному доступі;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими ЗМІ, громадськими організаціями, благодійними організаціями).

 

Проектні пропозиції, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

 

Загальний бюджет конкурсу – 1 360 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 400 000 гривень (оптимальний бюджет проекту
250 000 – 300 000 гривень).

Останній термін подання проектних пропозицій – 17 березня 2017 року, 15.00 за київським часом.

Оголошення результатів – до 20 квітня 2017 року.

 

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”, та заповнивши спеціальну Аплікаційну форму Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 8 Mb.

Проектних пропозицій, які будуть зареєстровані на сайті МФВ 17 березня 2017 року після 15.00 за київським часом, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, поданих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу всіх учасників буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 10 березня 2017 р. на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи, baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: