Конкурс «Стратегічні плани для об’єднаних територіальних громад»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – сприяння розробці, публічному обговоренню, лобіюванню ухвалення та впровадженню стратегічних документів новоутворених об'єднаних територіальних громад як важливих складових їх розвитку, задля надання практичної допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні.

Дата завершення конкурсу:

16.01.2016

Програма:

Демократія і належне врядування

 МІЖНАРОДНИЙ ФОНД “ВІДРОДЖЕННЯ” (МФВ)

Програмна ініціатива “Демократична практика”

 

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

«СТРАТЕГІЧНІ ПЛАНИ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД»

Реформа місцевого самоврядування є однією із ключових, які впроваджуються наразі в Україні. Успішність чи неуспішність цієї реформи, зокрема, буде впливати на імплементацію інших реформ, які напряму стосуються базового рівня місцевого самоврядування – реформи освіти, охорони здоров’я тощо.

За підсумками реалізації положень Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, у жовтні 2015 року відбулися вибори голів об’єднаних територіальних громад, а також депутатів 159 місцевих рад в різних регіонах України. Втім процес формування нових громад породив чимало проблем практичного характеру, від успішності вирішення яких залежатиме подальший розвиток реформи. Адже у разі відсутності позитивних прикладів розвитку об’єднаних громад інші громади навряд чи підуть шляхом добровільного об’єднання.

Окрім об’єктивних проблем, які були обумовлені недостатньою правовою базою щодо фінансування власної діяльності, управління комунальним майном тощо, що поступово вирішуються на державному рівні, у переважній більшості об’єднаних територіальних громад новообрані голови, депутати місцевих рад та прості мешканці поки слабко розуміють шляхи подальшого розвитку нових об’єднань. Як свідчить практика, новообрані голови та депутати більшою мірою орієнтуються на вирішення нагальних проблем громади (ремонт доріг, ремонт певних приміщень, заміна вікон у комунальних установах тощо). При цьому вони не приділяють належної уваги питанням формування довгострокових стратегій розвитку громад, залучення інвестицій, безпосередньої участі членів територіальних громад у вирішенні питань місцевого розвитку, ухвалення статутів територіальних громад і т.д. Але без оперативного вирішення цих та інших питань сталість розвитку нових громад забезпечити буде надзвичайно складно.

Для сприяння вирішенню проблем стратегічного розвитку новоутворених об’єднаних територіальних громад і оголошується цей конкурс.

Мета конкурсу – сприяння розробці, публічному обговоренню, лобіюванню ухвалення та впровадженню стратегічних документів новоутворених об’єднаних територіальних громад як важливих складових їх розвитку, задля надання практичної допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні.

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення та благодійні фонди, які мають:

• статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні;

• щонайменше трирічний досвід активної роботи у сфері стратегічного планування розвитку територій, розвитку місцевого самоврядування та місцевої демократії;

• спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування).

Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування, органами самоорганізації населення (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

На отримання фінансування в межах конкурсу не можуть претендувати прибуткові організації, політичні партії, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, релігійні громади та приватні (фізичні) особи, а також фізичні особи-підприємці.

Пріоритети конкурсу (наведений перелік не є вичерпним):

  • проведення аналізу та формування паспорту ресурсної бази обраної об’єднаної територіальної громади;
  • розробка проектів нормативно-правових актів: а) стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади на довгострокову перспективу (щонайменше на 10 років); б) внесення змін до плану соціально-економічного розвитку громади на 2016 рік (за потреби); в) плану соціально-економічного розвитку громади на 2017 рік; г) статуту об’єднаної територіальної громади;
  • організація широкого публічного обговорення результатів аналізу та проектів нормативно-правових актів за участі членів територіальної громади та представників органів місцевого самоврядування із використанням форм місцевої демократії в кожному населеному пункті, що входить до складу об’єднаної територіальної громади;
  • лобіювання проектів нормативно-правових актів, напрацьованих та обговорених в межах проекту, в органах місцевого самоврядування;
  • широке інформування членів об’єднаної територіальної громади про перебіг проекту, поширення кращого досвіду (історій успіху) проекту в межах області, на території якої реалізовуватиметься проект, а також України в цілому через ЗМІ, Інтернет, нові медіа, в т.ч. шляхом проведення підсумкової прес-конференції.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проектів –
1 березня 2016 р.

Передбачається, що кожен з учасників конкурсу здійснюватиме проектну діяльність в одній об’єднаній територіальній громаді, обраній учасником конкурсу.

Перевага буде надаватися проектним пропозиціям, які охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

– лист від керівництва об’єднаної територіальної громади, на території якої передбачається здійснювати проектну діяльність;

– стислий опис методології формування ресурсної бази об’єднаної територіальної громади;

– розгорнутий план та опис конкретних заходів лобіювання прийняття розроблених в межах проекту нормативно-правових актів відповідним органом місцевого самоврядування чи його посадовими особами;

– посилання на матеріали по стратегічному плануванню розвитку територій, розвитку місцевого самоврядування та місцевої демократії, що розміщено в публічному доступі, які свідчать про досвід учасника конкурсу;

–  резюме основних виконавців проекту;

–  листи від партнерських організацій, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими громадськими організаціями, благодійними організаціями, ОСНами).

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Перевага надаватиметься проектам які передбачають:

–       здійснення проектної діяльності в об’єднаній громаді, на території якої не реалізується діяльність, визначена пріоритетами конкурсу, за підтримки інших донорських структур;

–       широке використання форм місцевої демократії та новітніх медіа у процесі реалізації проекту;

–       залучення додаткового фінансування з інших джерел на реалізацію заходів, передбачених проектною пропозицією.

Загальний бюджет конкурсу – 2 394 924 гривень.

Максимальний розмір гранту – 350 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 – 280 000 гривень).

Останній термін подання проектів – 16 січня 2016 року.

Оголошення результатів – до 20 лютого 2016 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:

зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”;

– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс “Стратегічні плани””).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 16 січня 2016 року, не розглядатимуть.

Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.

Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати конкурсу буде повідомлено листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua та orlovsky@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, orlovsky@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua, cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: