Конкурс «Проведення журналістських та громадських розслідувань у сфері боротьби з корупцією»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета конкурсу – посилення інструментів контролю над діями влади шляхом навчання та підвищення обізнаності журналістів, громадських активістів щодо проведення антикорупційних розслідувань, застосуванню антикорупційних інструментів на локальному рівні, створення та розповсюдження відповідних методик та практик з метою набуття компетенції громадських ініціатив у боротьбі з корупцією, донесення до громадян об’єктивної інформації про факти корупції на місцевому рівні.

Дата завершення конкурсу:

21.07.2016

Програма:

Соціальний капітал

Міжнародний фонд «Відродження»

У травні 2016 року, з метою підтримки та розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській, Запорізькій,  Кіровоградській областях та м. Маріуполі Донецької області розпочало роботу представництво Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпро. У відповідь на запити громадських організацій та ініціатив та з урахуванням найактуальніших проблем для даного регіону, Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс:

 «Проведення журналістських та громадських розслідувань у сфері боротьби з корупцією»

Мета конкурсу – посилення інструментів контролю над діями влади шляхом навчання та підвищення обізнаності журналістів, громадських активістів щодо проведення антикорупційних розслідувань, застосуванню антикорупційних інструментів на локальному рівні, створення та розповсюдження відповідних методик та практик з метою набуття  компетенції громадських ініціатив у боротьбі з корупцією, донесення до громадян об’єктивної інформації про факти корупції на місцевому рівні.

Учасники конкурсу – громадські організації, їх об’єднання,  асоціації  та ЗМІ, які зареєстровані та діють у Дніпропетровській Запорізькій,  Кіровоградській областях та м. Маріуполі Донецької області.

Пріоритет конкурсу – застосування на локальному рівні інструментів боротьби з корупцією, а також методик, інструментів та механізмів відкритості, прозорості та підзвітності органів публічної владиза наступними напрямками:

  • розробка і застосування на практиці методик, інструментів та механізмів подолання корупції на локальному рівні (моніторинг відповідності статків та стилю життя публічних службовців місцевого рівня їх деклараціям про доходи; моніторинг державних закупівель місцевих органів влади; моніторинг використання публічних коштів; сприяння приведенню у відповідність з національним законодавством локальних нормативно-правових актів, які стосуються протидії корупції, аналіз ефективності роботи правоохоронних по боротьбі з корупцією та судових рішень, створення баз даних на осіб місцевих органів влади, які були притягнуті до відповідальності за корупційні вчинки, та їх оприлюднення);
  • сприяння прозорості та відкритості органів – розпорядників публічних коштів, зокрема, шляхом аналізу ефективності використання державного та комунального майна, місцевих бюджетів, доступності  відповідної інформації та звітності;
  • комунікація, мережування та посилення спроможності громадських антикорупційних ініціатив в проведенні спільних заходів щодо протидії корупції на місцевому рівні,оприлюдненні їх результатів.

Загальний бюджет конкурсу – 300 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 120 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 80 000-100 000 гривень).

Термін реалізації проекту – до 6 місяців.

Конкурс буде проходити у два етапи.

На першому етапі громадські організаціям, об’єднанням, асоціаціям тощо необхідно запропонувати ідею проекту, яка повинна бути викладена за спрощеною описовою формою до 17.00 21 липня 2016 р. та надіслана на адресу: romanov8153@gmail.com із зазначенням у темі повідомлення «Проведення журналістських та громадських розслідувань у сфері боротьби з корупцією».

Результати відбору до участі у другому етапі конкурсу буде оголошено не пізніше 29 липня 2016 року.

Протягом другого етапу конкурсу організації та ініціативи підготують власний проект за стандартною аплікаційною формою Міжнародного фонду «Відродження», на основі якого і буде прийнято кінцеве рішення про підтримку/відхилення з боку Міжнародного Фонду «Відродження».

Результати другого етапу конкурсу буде повідомлено не пізніше 12 вересня 2016 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контакти:  Владислав Романов, керівник представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпро (Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська області та м. Маріуполь Донецької області), romanov8153@gmail.com, 067-902-81-53

 

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: