Конкурс проектів для громадських ініціатив Південного регіону

МЕТА КОНКУРСУ:

Задля посилення ролі громадянського суспільства у пошуках відповіді на найактуальніші проблеми, з якими Україна стикається сьогодні, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ), через свої регіональні представництва у Харкові, Львові та Одесі, здійснює підтримку місцевих громадських ініціатив, зокрема, через відкриті конкурси.

Дата завершення конкурсу:

30.04.2015

Програма:

Правління

Міжнародний фонд «Відродження»

Конкурс проектів для громадських ініціатив Південного регіону

Громадянське суспільство сьогодні є безумовною засадою існування та функціонування української держави та основною рушійною силою реформ. В умовах неоголошеної війни на Сході країни та складної економічної ситуації, існує нагальна потреби консолідації суспільства навколо проекту спільного майбутнього. Саме громадянське суспільство зараз відповідальне за формування конструктивного, спрямованого в майбутнє порядку денного для України.  

Задля посилення ролі громадянського суспільства у пошуках відповіді на найактуальніші проблеми, з якими Україна стикається сьогодні, Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ), через свої регіональні представництва у Харкові, Львові та Одесі, здійснює підтримку місцевих громадських ініціатив, зокрема, через відкриті конкурси.

Мета цього конкурсу – сприяння громадським ініціативам, які формують новий «порядок денний» для громад та країни, допомагаючи зробити реформи більш ефективними; залучити громадян до впровадження реформ; сприяти  участі громадян  у процесах національного порозуміння і примирення. 

Учасники конкурсу – громадські організації, які зареєстровані та діють у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Пріоритети конкурсу:

Пріоритет 1. Сприяння реформ­­ам, впровадження демократії участі та посилення впливу громадян на органи державної влади та місцевого самоврядування.

Напрямки діяльності у межах пріоритету:

  • Залучення громадських та волонтерських ініціатив до впровадження реформ на місцевому рівні; популяризація та поширення найкращих практик громадської та волонтерської діяльності; розвиток інституційної спроможності, комунікація, мережування та об’єднання зусиль волонтерських ініціатив та громадських організацій;
  • Напрацювання механізмів співпраці громади та влади з метою реалізації реформ; створення комунікаційних майданчиків для співпраці громади, влади, медіа та бізнесу; проведення адвокаційних кампаній; зміцнення впливу дорадчо-консультативних органів на вироблення рішень органами державної влади та місцевого самоврядування;
  • Розробка і застосування на практиці інструментів та механізмів подолання корупції на локальному рівні; моніторинг місцевих бюджетів та публічних витрат; адвокація прозорого і підзвітного використання публічних коштів;
  • Роз’яснення змісту реформ для громадян; підвищення їх фінансової грамотності, інформування про відповідні новели у законодавстві та про права і обов’язки громадян.
  • Інноваційні форми залучення громадян до вирішення питань місцевого значення та впливу на владу.

Пріоритет 2. Підтримка внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО та їх родин.

Напрямки діяльності у межах пріоритету:

  • Підтримка та ресоціалізація учасників АТО, членів їх родин та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема, шляхом сприяння самозайнятості, професійній перекваліфікації, створення соціальних підприємств; поширення успішного досвіду, позитивних прикладів працевлаштування та підприємництва ВПО та учасників АТО;
  • Психологічна та юридична підтримка ВПО, учасників АТО та їх родин.

Пріоритет 3. Підтримка діалогу та взаєморозуміння, толерантності і солідарності у громадах. 

Напрямки діяльності у межах пріоритету:

  • розвиток незалежних інформаційних платформ, блогерства, стрімінгу задля неупередженого висвітлення подій на Півдні України;
  • проведення інформаційних кампаній, спрямованих на примирення у громадах і  трансформацію конфліктів;
  • розвиток навичок дискусій та комунікації задля конструктивного вирішення проблем та побудови культури діалогу у суспільстві; культурно-просвітницькі та інформаційні заходи, робота з місцевими жителями та вимушеними переселенцями, спрямована на розбудову стосунків довіри, подолання можливих непорозумінь та негативних стереотипів у повсякденному та професійному житті.

Загальний бюджет конкурсу – 1 200 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 120 000 гривень (оптимальний розмір гранту становить 80-100 тисяч гривень).

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців (оптимальна тривалість проекту – 4-5 місяців).

Зверніть увагу! Проекти на конкурс слід подавати за аплікаційною формою. Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді (у форматі .doc) з доданою копією свідоцтва про реєстрацію організації (у форматі .pdf) та іншими необхідними додатками відповідно до аплікаційної форми слід надіслати на електронну скриньку: popov@irf.ua   (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати «Конкурс проектів для Півдня України”).

Кінцева дата подання проектів: 17.00 30 квітня 2015 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Результати конкурсу буде оголошено не пізніше 5 червня 2015 року.  

Контактна особа: Євген Попов,Керівник Південноукраїнського представництва МФ «Відродження», popov@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: