Конкурс “Посилення прозорості та відповідальності використання бюджетних коштів на забезпечення потреб Антитерористичної операції”

МЕТА КОНКУРСУ:

Як свідчать повідомлення ЗМІ, волонтерів і самих учасників АТО, забезпечення потреб в обладнанні, продовольстві, медичних препаратах тощо є вкрай незадовільним

Дата завершення конкурсу:

07.10.2014

Програма:

Демократія і належне врядування

Програмні ініціативи
“Демократична практика”
“Громадське здоров’я”
Міжнародного фонду “Відродження”

Конкурс
“Посилення прозорості та відповідальності використання бюджетних коштів на забезпечення потреб Антитерористичної операції”

Наслідком військових дій на території Донецької та Луганської областей, а також окупації Автономної Республіки Крим стали суттєві зрушення у структурі економіки України. У результаті відбулися кардинальні зміни в підходах до формування видаткової частини державного бюджету. Відтепер бюджет орієнтовано на забезпечення першочергових потреб сил, які беруть участь в Антитерористичній операції (АТО), зокрема підрозділів Збройних Сил і Національної гвардії України. На це спрямовано багатомільярдні асигнування з бюджету.

Проте, як свідчать повідомлення ЗМІ, волонтерів і самих учасників АТО, забезпечення потреб в обладнанні, продовольстві, медичних препаратах тощо є вкрай незадовільним. При цьому Міністерство оборони надзвичайно повільно використовує кошти, виділені з державного бюджету. Крім того, лунають звинувачення, що окремі закупівлі за державні кошти на потреби АТО здійснюють по завищених цінах. Державні та міжнародні структури, які задіяні в медичному забезпеченні АТО, стверджують, що ситуація в цій сфері є критичною. Ці й інші подібні ситуації актуалізують необхідність посилення незалежного громадського моніторингу прозорості використання бюджетних коштів на потреби АТО.

Мета конкурсу – забезпечення прозорості та відповідальності органів державної влади при використанні бюджетних коштів, виділених із державного бюджету на потреби Антитерористичної операції.

Учасники конкурсу: громадські організації та благодійні фонди, а також їх коаліції, мережі, об’єднання, які мають досвід адвокаційної / аналітичної / експертної діяльності, зокрема у сфері моніторингу бюджетного процесу й тендерних закупівель.

Пріоритети конкурсу:
· моніторинг надходження й витрачання бюджетних коштів, виділених на потреби АТО (дотримання тендерних процедур, відповідність потребам, швидкість здійснення закупівель, своєчасність постачання тощо);
· виявлення порушень (за їх наявності) під час витрачання бюджетних коштів, виділених на потреби АТО, і їх оприлюднення; звернення до компетентних органів влади з метою забезпечити їх реагування на виявлені порушення, а також відстеження їхньої реакції на надану інформацію;
· підготовка та лобіювання в уповноважених органах влади рекомендацій щодо максимально ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на потреби АТО;
· широке й оперативне висвітлення в медіа (зокрема в нових медіа) перебігу проектної діяльності та результатів проекту.

Просимо взяти до уваги!
Термін проектної діяльності не може перевищувати 3 місяці.
Коло об’єктів громадського моніторингу аплікант визначає самостійно, але обов’язково має надати обґрунтування свого вибору.
Перевагу надаватимуть проектним пропозиціям, які заплановано реалізовувати у співпраці з іншими недержавними організаціями та засобами масової інформації.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:
– стислий опис інструментарію моніторингу (предмету, показників і джерел інформації);
– розгорнутий план та опис конкретних заходів лобіювання рекомендацій в органах влади;
– резюме ключових виконавців проекту;
– листи від партнерських громадських та / чи благодійних організацій, яких заплановано долучити до проектної діяльності (за наявності). Такі листи повинні засвідчувати готовність партнерів узяти участь у реалізації проекту й містити опис цієї участі.
Проектні пропозиції повинні передбачати широке обговорення результатів моніторингу, зокрема шляхом організації круглих столів, громадських слухань тощо.

Проектна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації та підсумки проекту.

Відсутність будь-якого з необхідних додатків є підставою для відхилення проекту.

Проектних пропозицій, що не відповідають цим вимогам, не розглядатимуть.

Перевагу надаватимуть проектним пропозиціям, які:
– заплановано здійснювати у співпраці з іншими недержавними організаціями, у тому числі з інших областей України;
– мають комплексний характер і передбачають діяльність у межах кількох пріоритетів конкурсу.

Загальний бюджет конкурсу – 520 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 100 000 грн. (оптимальний розмір гранту становить 60 000 – 80 000 грн.).
Останній термін подання проектів – 7 жовтня 2014 року.
Оголошення результатів конкурсу – 3 листопада 2014 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
– зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);
– подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку cs@irf.ua (у рубриці “Тема” електронного листа прохання вказати “Конкурс «Фінансування АТО»”)).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 7 жовтня 2014 року, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названих вище, не розглядатимуть.
Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних заявок не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся на електронні адреси cs@irf.ua, orlovsky@irf.ua та kucheruk@irf.ua.

Контакти:
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи “Демократична практика”, orlovsky@irf.ua
Олена Кучерук, в.о. директора програмної ініціативи “Громадське здоров’я”,
kucheruk@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи “Демократична практика”, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: